Wakacje w Bułgarii są kuszące także we wrześniu. W tym okresie unikniesz tłumów i zapłacisz mniej

Wakacje w Bułgarii to przede wszystkim dobra oferta dla osób, które nie chcą przepłacać, a przy tym mają możliwość cieszyć się egzotycznych wakacji. Piękne plaże, wyjątkowa pogoda oraz niebanalna architektura przyciągają turystów. Znamy jednak miejsca pozbawione tłoku, dzięki czemu wypoczynek będzie udany.
Zobacz wideo Bikini. Oto, jakie były początki tego kostiumu kąpielowego

Choć lato powoli dobiega końca, to jednak nie zapominajmy, że na wakacje możemy wybrać się wszędzie tam, gdzie będzie nam towarzyszyć piękna pogoda. Wakacje w Bułgarii są tego idealnym przykładem. Jednak aby móc spokojnie wypocząć, warto pojechać w miejsca wolne od tłumów. Dziś prezentujemy kilka lokalizacji. 

Wakacje w Bułgarii, dlaczego warto odwiedzić Złote Piaski?

Wybierając się na wakacje do Bułgarii, czeka nas wyjątkowo krótka podróż. Lot samolotem trwa zaledwie dwie godziny. Zatem jeśli marzy nam się lazurowa woda i święty spokój, warto wybrać się na Złote Piaski.  Choć jest to dość popularne miejsce, to ten kurort jest mniejszy i bardziej spokojny.

Jak sama nazwa wskazuje, zastaniemy tam przepiękną plażę, gdzie czysty i złoty piasek lśni w promieniach słońca, a turkusowa tafla Morza Czarnego zapiera dech w piersi. Znajdziemy tam mnóstwo wyjątkowych ścieżek, którymi możemy spacerować wieczorami, a jeśli lubimy przyrodę, możemy podziwiać widoki w Parku Przyrodniczym Złote Piaski. To tam wśród bujnej zieleni spotkamy wiele strumyków. 

Podążając szlakami tego parku możemy zobaczyć monastyr Ałdaża z czasów średniowiecza. To wykuta w skale cerkiew, która znajduje się na zboczu skalnego urwiska. 

Jeśli jednak chcemy aktywniej spędzić czas, wakacje w Bułgarii oferują nam liczne imprezy i atrakcje. Złote Piaski dają możliwość uprawiania sportów wodnych, korzystanie z rowerów, czy udział w licznych wydarzeniach kulturalnych. 

Wakacje w Bułgarii, dzikie plaże, które warto zobaczyć

Choć wakacje w Bułgarii kojarzą się nam najczęściej z tłumem turystów, to jednak ten kraj ma nam do zaoferowania dużą ilość sennych rybackich miasteczek. Sozopol jest tego najlepszym przykładem. Położeone na południu kraju niewielkie miasteczko obfituje w ciekawą, lokalną architekturę.

To właśnie tam możemy zobaczyć uroczą starówkę, zjeść coś pysznego w rodzinnych restauracjach czy też udać się na jedną z dzikich plaż. Złota Rybka, bo tak brzmi nazwa plaży położonej właśnie w Sozopol, to dzikie i ustronne miejsce, dające nam uczucie spokoju, odprężenia i odpoczynku od zgiełku i tłumów.

Jeśli szukamy właśnie takich rozwiązań, warto udać się także do Achtopolu, czy Carewa. Tu również nie będzie dużej ilości turystów, a stare nadbrzeża z urokliwymi uliczkami i straganami przeniosą nas w inny świat. W tej okolicy także mamy możliwość odpoczywać na dzikich plażach.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje w Bułgarii także we wrześniu. Oferty robią wrażenie

Jeśli mamy ochotę spędzić wakacje w Bułgarii, to wrzesień będzie idealnym momentem. Już teraz dostępne są oferty all inclusive, których wartość wynosi niewiele ponad 900 złotych za pięć dni odpoczynku w Złotych Piaskach.

Przeglądając dokładnie oferty różnorodnych biur podróży, znajdziemy wiele atrakcyjnych propozycji wyjazdu nawet na siedem dni. Wszystko zależy od tego dokąd zechcemy się wybrać. Wrzesień, to miesiąc już poza sezonem wakacyjnym, dlatego warto szukać ofert właśnie na ten okres, gdzie ceny są znacznie niższe niż wcześniej.

Więcej o: