Jak podróżować z nartami - sprawdź, jak przewieźć je samolotem [LOT, Ryanair, SWISS, Air France]

Jak podróżować z nartami? Marzą Ci się zjazdy po stokach w odległych krajach i chcesz zabrać ze sobą swój sprzęt do samolotu? Przekonaj się, o jakich zasadach musisz pamiętać, by w pełni cieszyć się upragnionym wyjazdem i mieć wszystko zaplanowane w stu procentach!

Jak podróżować z nartami samolotem? Sprawdzamy!

Jak podróżować z nartami samolotem? Jeśli lubisz sporty zimowe, na pewno zechcesz skorzystać z możliwości przewozu swojego sprzętu narciarskiego podczas lotu. Na szczęście linie lotnicze zwykle zgadzają się na transport nart, o ile spełni się określone warunki i zabezpieczy je odpowiednio na czas transportu. Przed wylotem zorientuj się koniecznie w wymogach poszczególnych linii, by wiedzieć, czy i ile zapłacisz za podróż z nartami. Pamiętaj też, by zawsze odpowiednio zabezpieczyć bagaż, by nie stanowił zagrożenia dla innych.

Podróżowanie z nartami samolotem: jaki bilet musisz kupić?

Planujesz podróżowanie z nartami? Jaki bilet musisz kupić, by móc je ze sobą zabrać? Zwykle narty są określane jako bagaż sportowy lub bagaż specjalny i to za niego trzeba uiścić opłatę, chcąc je zabrać do samolotu.

Zobacz wideo Na desce, na nartach, na rowerze - nawet w sierpniu! Do tego raju dojedziesz z Polski samochodem [TRIP WE DWOJE]

Podróżowanie z nartami samolotem – ile kosztuje?

Podróżowanie z nartami samolotem – ile kosztuje przewóz bagażu sportowego? Ceny są uzależnione od danej linii. W niektórych przypadkach może się też zdarzyć, że ze sprzętem narciarskim będziesz podróżować bezpłatnie.

Jak wygląda podróżowanie z nartami samolotem?

Jak wygląda podróżowanie z nartami samolotem? Oczywiście, w każdym wypadku trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Wszystko zależy od wymogów, jakie przed pasażerami stawia dana linia lotnicza. O czym warto pamiętać w przypadku tych najpopularniejszych?

LOT

Ten polski przewoźnik proponuje bezpłatny przewóz nart, jeśli zmieszczą się one w wymaganym limicie bagażowym. W przypadku, gdy postanowisz wykupić bagaż sportowy, w jego cenie mieści się między innymi jedna para nart. Chęć przewiezienia nart zawsze trzeba zgłosić w Centrum Obsługi Klienta.

Ryanair

Tymi liniami przewieziesz narty za dodatkową opłatą, o ile ich ciężar nie przekroczy 20 kilogramów.

SWISS

Z tym przewoźnikiem można zabrać bezpłatnie jedną parę nart, jeśli zmieści się ona w określonym limicie dla bagażu. Tu także należy zgłosić chęć przewożenia takiego sprzętu w Centrum Obsługi Klienta.

Air France

Linie umożliwiają przewóz jednej pary nart, kijków i butów w ramach bagażu rejestrowanego. Wymienione rzeczy można zapakować w dwie osobne torby, a całość ująć w ramach bagażu rejestrowanego.

Zobacz też: Jak podróżować z psem? Samolot jako jeden z możliwych środków transportu [PORADNIK]

Więcej o: