Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Niezwykle urokliwe Tatry usadowiły się na granicy Polski i Słowacji. Mimo że większa ich część znajduje się u naszych południowych sąsiadów, również na terenie naszego kraju nie brakuje widoków, które schwytane w obiektyw gwarantują niesamowite fotografie. W które rejony się wybrać, aby mieć okazję do podziwiania takich ujęć?
Ciemne, chropowate ściany gór, woda o seledynowym kolorze i wijąca się w oddali łagodna ścieżka. Czarny Staw pod Rysami słynie z malowniczości widoków, nic dziwnego, że co roku odwiedzają to miejsce turyści, spragnieni kojących widoków i kadrów, uchwyconych aparatem lub telefonem. Otoczone najwyższymi szczytami w Polsce jezioro jest bowiem prawdziwą perłą na mapie Tatr. Warto więc uwzględnić to w planach wędrówki, zwłaszcza że podróż znad Morskiego Oka do Czarnego Stawu nad Rysami zajmuje osobie dorosłej zaledwie ok. 30 minut.
Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl
Jestem dumny, że mamy w Polsce taki staw, który śmiało może konkurować z najpiękniejszymi górskimi jeziorami świata!
- wspomina w rozmowie z portalem Onet Karol Nienartowicz, jeden z najpopularniejszych fotografów górskich w Polsce.
Szczyt leżący w grani głównej Tatr wznosi się między Jarząbczym Wierchem i Starorobociańskim Wierchem. Jest zbudowany ze skał krystalicznych, a jego stoki opadają do dolin zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Z Kończystego Wierchu rozpościerają się zapierające dech w piersi widoki; pasma zieleni, wijące się w oddali szlaki i wierzchołki innych szczytów, takich jak Jarząbczy Wierch (2137 m n.p.m.) czy wyższa od niego Jakubina (2194 m n.p.m.). Warto zwrócić również uwagę na wspaniałą panoramę o wysokogórskim charakterze, która może być inspiracją dla poszukiwaczy ciekawych miejsc i miłośników fotografii.
Kończysty Wierch shutterstock.com
To bez wątpienia jedno z najpopularniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Tatrach po stronie polskiej. Giewont — szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 metrów, składa się z trzech części — Wielkiego Giewontu (1894 m n.p.m.), Małego Giewontu (1728 m n.p.m.) i Długiego Giewontu (1876 m n.p.m.). Ten tajemniczy szczyt owiany jest licznymi legendami. Jedna z najpopularniejszych związana jest z widoczną z daleka sylwetką Śpiącego Rycerza; głosi, że kiedy w Polsce nastaną złe czasy, rycerz powstanie. Na razie postać wydaje się spoczywać niewzruszona. Jak dodaje Karol Nienartowicz w rozmowie z Onetem:
Giewont to obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego tatrzańskiego turysty i fotografa.
Giewont (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Bart?omiej Barczyk / Agencja Wyborcza.pl
Źródło: Onet.pl, i-tatry.pl