Rekin ludojad znaleziony na popularnej plaży. Dopadły go "czarno-białe bestie"

Podwodny świat jest fascynujący. Poza urokami, jakie skrywają w sobie głębiny, możemy tam znaleźć dużą liczbę groźnych gatunków. Jednym z nich jest żarłacz biały. Jak się okazuje, ten niebezpieczny rekin ludojad znalazł się na jednej z plaż w Mossel Bay w zachodniej prowincji w RPA... martwy. Zabiło go inne, równie krwiożercze zwierzę.
Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Rekiny od zawsze wzbudzają lęk. Jednak ten strach przed żarłaczami białymi został w dużej mierze spotęgowany między innymi przez kinematografię. Jednak okazuje się, że nie tylko żarłacze białe potrafią siać postrach w morzu. Ten postrach mórz ma bowiem dużo groźniejszego przeciwnika, który ostatnimi czasy zastawia na rekiny pułapki i morduje w wyrafinowany sposób.

Rekin ludojad znaleziony na plaży. Zabiły go inne zwierzęta

Na jednej z plaż położonych w Republice Południowej Afryki znaleziono martwego rekina. Jak podają brytyjskie media, widok niemal trzymetrowej samicy żarłacza białego był przerażający. W rozkładającym się truchle można było zauważyć brak wątroby, która stanowiła bezpośrednią przyczynę śmierci rekina. Jednak jak się okazuje, za tym dziwnym procederem nie stoją ludzie. 

Na stronie www.mirror.co.uk możemy przeczytać, że żarłacze białe od jakiegoś czasu padają ofiarą innych zwierząt. Za tym incydentem stoją orki, które przez bezmała siedem lat żerują na wątrobach rekinów ludojadów, pozbawiając ich tym samym życia. 

Czarno-białe bestie wymyśliły unikalny sposób dostania się do cennych organów swoich ofiar, poprzez powtarzanie ataków, dopóki rekin się nie zmęczy

- czytamy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Martwy żarłacz biały na plaży. Dlaczego orki zabiły rekina?

Do tej pory głównym pożywieniem orki oceanicznej były foki, jednak jak informują naukowcy, od 2017 roku zaobserwowano zmianę nawyków żywieniowych wśród tych zwierząt. Alison Towner, która od lat zajmuje się kwestią badań żarłaczy białych oraz obserwacją ich zaniku w ostatnich latach zamieściła post na Facebooku, w którym ukazała martwego rekina leżącego na plaży

Konieczność przeprowadzania sekcji zwłok wszystkich rekinów w RPA jest smutna i nigdy nie jest łatwa

- skomentowała biolożka Alison Towner.

Jak się okazuje, orki atakują w inteligentny sposób. Podpływają do rekina stadami i atakują od dołu. Wbijają swoje zęby w podbrzusze, w miejscu, gdzie znajduje się wątroba. W momencie przerwania skóry, z żarłaczy białych zaczynają wypadać wnętrzności. Orki pożerają jedynie wątrobę i pozostawiają zdychającego rekina.

Ten okrutny moment został uwieczniony na jednym z filmów zmieszczonych na kanale Youtube. Ostrzegamy jednak, że dla niektórych osób ten widok może być drastyczny.

 
Więcej o: