Lecieli do Krakowa, wylądowali w Rumunii. Pomyłka biura podróży pokrzyżowała im plany urlopowe

Nietypowa sytuacja spotkała parę turystów, którzy planowali odwiedzić swoich przyjaciół w Krakowie. Ku ich zaskoczeniu znaleźli się zupełnie w innym miejscu. Wybierając się z Włoch, nie przypuszczali, że zamiast do Polski przylecą do... Rumunii! Sprawy przybrały wyjątkowy obrót.
Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Kilka dni temu doszło do nietypowego incydentu. Włoska para planująca pobyt w Krakowie ostatecznie wylądowała w Krajowej, to miasto w Rumunii. Jak się okazało, za tą pomyłką stało biuro podróży, które błędnie określiło cel podróży turystów. 

Turyści wylądowali w Rumunii zamiast w Krakowie. O tym zdarzeniu piszą zagraniczne media

To zdarzenie szybko stało się głośne wśród międzynarodowych mediów. Na rumuńskiej stronie stiridiaspora.ro możemy przeczytać, że błąd wynikał z podobieństwa nazw obydwu kierunków. W języku włoskim, używanym przez parę podróżnych, Kraków zapisywany jest jako Cracovia, natomiast miasto, do którego ostatecznie przybyli nazywa się po włosku Craiova. Stąd pomyłka i zmiana planów urlopowych. 

Mój partner poszedł do znanego biura podróży we Florencji, aby kupić dwa bilety lotnicze do Krakowa w Polsce, gdzie czekało na nas kilku przyjaciół. Zamiast tego opuściliśmy lotnisko w Bolonii i znaleźliśmy się w Craiova... w Rumunii. Na początku śmialiśmy się, ale potem zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy w złym mieście

- opowiada kobieta dla włoskiego dziennika Gazzettino del chianti.

Jednak pomimo kompletnie odmiennych planów, para poinformowała, że ich urlop przebiega bardzo dobrze i są zadowoleni. Podziwiają miejsce, do którego dotarli. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lotnisko w Krajowej skontaktowało się z turystami. Pomyłka nie popsuła ich nastroju

Kiedy tylko włosi zorientowali się, że jednak doszło do pomyłki, a ich bilet nie zagwarantował im podróży do Krakowa, zostali bardzo miło przywitani, przez lotnisko w Krajowej.

Witamy w Krakowie, ach... Krajowej. Mamy nadzieję, że ten incydent zamienił się w niezapomniane przeżycie i że następnym razem kupicie bezpośredni bilet do Krajowej. Zespół Międzynarodowego Portu Lotniczego Krajowa

- czytamy komunikat zamieszczony na Facebooku Portu Lotniczego w Krajowej.

Turyści nie ukrywali, że są bardzo mile zaskoczeni miejscem, w którym docelowo się znaleźli. W odpowiedzi na kontakt lotniska, para poinformowała, że jest bardzo zauroczona tym miastem i przekazała kilka słów.

Nasze wakacje przebiegają bardzo dobrze, odkrywamy piękny kraj. Wszystko idzie dobrze, mieliśmy szczęście, że trafiliśmy tutaj, do waszej pięknej Rumunii, którą powoli poznajemy

- czytamy treść przekazaną przez Paolę na stronie gazzettinodelchianti.it

Więcej o: