"Nie każdy bohater nosi pelerynę". Tiktoker nagrał, jak na Teneryfie rozprawiają się z "rezerwacją leżaków"

W Polsce mamy parawaning, a poza granicami naszego kraju jest walka o leżaki. Okazuje się jednak, że takie rezerwowanie miejsc nie jest mile widziane w niektórych kurortach. Na TikToku opublikowany został filmik przedstawiający pracownika hotelu na Teneryfie, który "pogodził" wszystkich rezerwujących leżaki.

Kurorty nawet po sezonie chętnie przyjmują turystów. Chociaż jest ich zazwyczaj mniej niż w wakacje, to i tak często nie mogą znaleźć wolnego miejsca przy basenie. Niektórzy decydują się na rezerwację leżaków. Wczesnym rankiem idą w miejsce docelowe i kładą ręcznik na wybranym przez siebie siedzeniu, po czym wracają do pokoju i idą dalej spać. Nie muszą się o nic martwić, bo nad basenem będzie na nich czekał nagrzany leżak. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Kot na pokładzie samolotu Tiktokerka pokazała, jak podróżuje z kotem. Nagranie stało się hitem internetu

Walka o leżaki na Teneryfie nie skończyła się dobrze

Osoby, które niczym lwy walczą o wolne miejsce nad basenem, często stają się pośmiewiskiem internetu. Niektórzy potrafią o szóstej rano urządzić wyścig do leżaka, przy okazji taranując innych turystów (taka sytuacja miała miejsce na przykład w czerwcu na Majorce).

Na szczęście niektóre placówki walczą z tym precedensem. Po zakończonej walce o leżaki pracownik hotelu na Teneryfie zebrał ręczniki, nie zwracając uwagi na to, że ktoś wcześniej zarezerwował sobie miejsce. Tę sytuację sfilmowała i opublikowała użytkowniczka TikToka, Sarah Green. Wideo poszło w wiral i zostało odtworzone 4,3 mln razy.

Na Teneryfie wiedza, jak rozprawić się z wojną o leżaki. "Nie każdy bohater nosi pelerynę"

Zachowanie pracownika spotkało się z aprobatą internautów. Pochwalili go, że skutecznie walczy z modą na rezerwowanie sobie leżaków. 

Gdzie to?  Chętnie bym pojechała do takiego hotelu, co pilnuje leżaków.
Bardzo dobrze! Widzę, że nareszcie się biorą za to!
Nie każdy bohater nosi pelerynę

- czytamy w komentarzach. Użytkownicy TikToka stwierdzili, że tak powinno być w każdym hotelu, gdyż takie "zaklepywanie" sobie miejsca jest bardzo irytujące. 

Turystka pokazała, co czeka turystów odwiedzających Egipt Polka na wakacjach w Egipcie. "Straszne to jest". Wideo, które nagrała, smuci turystów

Więcej o: