Chorwacja. Tragiczny wypadek na plaży. 48-letnia turystka walczy o życie po porażeniu piorunem

48-latka z Wielkiej Brytanii, która spędzała wakacje w Chorwacji, została porażona przez piorun podczas plażowania z córką w Splicie. Kobieta z urazami głowy i poparzeniami trafiła do szpitala. Lekarze nie mają pewności, czy jej życie uda się uratować.

Jak podaje "The Sun", kobieta jest w stanie krytycznym. Jak przekazał gazecie informator, "siła błyskawicy była ogromna, a obrażenia kobiety bardzo poważne". Lekarze twierdzą, że mogła doznać uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Kobieta porażona piorunem na plaży w Splicie. Jej stan jest krytyczny

W sobotę po południu 48-letnia turystka z Wielkiej Brytanii, która wypoczywała ze swoją córką na jednej z plaży w Splicie, została porażona przez piorun. Inni turyści usłyszeli krzyki przerażonej córki kobiety i bezzwłocznie ruszyli z pomocą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszej pomocy udzielił  kobiecie medyk, który pracował przy triathlonie odbywającym się w pobliżu plaży. Kobieta z licznymi obrażeniami została przewieziona do pobliskiego szpitala KBC w Splicie. Zdaniem lekarzy jej stan jest krytyczny i nie ma pewności, czy życie kobiety uda się uratować.

48-letnia Brytyjka doznała zatrzymania akcji serca z powodu uderzenia pioruna. Na szczęście resuscytacja rozpoczęła się natychmiast na plaży i była kontynuowana w karetce. Monitorujemy pacjentkę, ale niestety jej życie wciąż jest zagrożone

- poinformowała "The Sun" dr Mileva Frankic.

Dolmen De Guadalperal Krąg megalitycznych kamieni. Susza odsłoniła "Hiszpańskie Stonehenge"

Oprócz oparzeń, których spodziewamy się po uderzeniu pioruna, istnieją również zmiany w kilku narządach, które są konsekwencjami uderzenia i zatrzymania akcji serca

- dodała.

Chorwacja. Wysokie temperatury sprzyjają wyładowaniom

To było gorące lato, a po fali upałów nastąpiła dramatyczna burza z piorunami

- podaje informator "The Sun".

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch - stacja kolejowa Miasto o najdłuższej nazwie w Europie. Dasz radę ją wymówić?

Burze takie jak ta nie zdarzają się zbyt często w miesiącach letnich w Splicie, ale kiedy już się zdarzają, mogą być wręcz biblijne

- dodaje.

48-latka miała pecha, że ??została złapana na otwartej przestrzeni - pierwsze doniesienia sugerowały, że została uderzona na morzu, ale wygląda na to, że chodziła po piasku z córką.

- podaje informator, dodając, że kobiet przez uderzenie pioruna mogła doznać długotrwałego uszkodzenia narządów.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chorwacji poinformowała, że rodzinie Brytyjki zostaje udzielone wsparcie, a ministerstwo utrzymuje kontakt z lokalnymi władzami.

Więcej o: