Świetna pogoda i niskie ceny. Najlepsze miejsce na urlop we wrześniu i wakacje poza sezonem

Sezon letni powoli dobiega końca, ale wiele osób planuje wyjechać na urlop. Niektórzy zostają w kraju, inni odwiedzą popularne kurorty. W niektórych miejscach, jak na przykład w Chorwacji, pogoda dopisuje nawet do końca września.

Mnóstwo osób na urlop wybiera się poza sezonem wakacyjnym. Biura podróży oferują tańsze wycieczki, jest mniej turystów, a aura cały czas jest piękna. Na to mogą liczyć turyści, którzy planują wrześniowy wyjazd Chorwacji. 

Zobacz wideo Ernest "Red" Ivanda zdradza swoją 11 wszech czasów - Chorwacja

Więcej ciekawych informacji o podróżach za granicę znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Chorwacja - idealna nawet na wakacje po sezonie

Wakacje powoli się kończą, a to często oznacza, że biura podróży oferują tańsze wycieczki. Niższe ceny są również w sklepach i miejscowych restauracjach. Tak jest w przypadku Chorwacji. Tygodniowy urlop czteroosobowej rodziny w Rijece (zaplanowany na koniec sierpnia) kosztowałby około 2000-2500 zł, czyli o wiele mniej niż kilka tygodni wcześniej.

Portal spacerymaleiduze.pl podaje, że apartament warto wynająć na miejscu. Wtedy wynegocjujemy jeszcze niższą cenę. Za ten sam standard możemy zapłacić nawet o 30 proc. mniej.

Dlaczego warto wybrać się do Chorwacji po sezonie? Jest kilka powodów:

  • piękna pogoda do końca września (czasem jednak dochodzi do załamania pogody i zaczyna padać deszcz - na szczęście nie trwa to długo) - nie ma przytłaczających upałów,
  • ciepłe morze,
  • dużo miejsca na plażach,
  • mniej turystów,
  • brak korków na drogach,
  • spokój w turystycznych miasteczkach,
  • owoce dojrzewają i stają się jeszcze bardziej soczyste,
  • możliwość spokojnego stołowania się w restauracjach (nawet wieczorem są wolne miejsca).

Końcówka lata i początek jesieni to idealna pora na piesze wędrówki po górach. Podczas spaceru podziwiać można rezerwaty przyrody oraz architekturę, która pamięta dawne czasy. Odwiedzenie Dubrownika będzie ciekawą przygodą dla fanów "Gry o Tron" - swoje kroki warto skierować do Fortu Lovrijenac, który był inspiracją dla Czerwonej Twierdzy (siedziby królów siedmiu królestw) i przejść śladami pokutnego marszu Cersei Lannister. 

Więcej o: