Polka na wakacjach w Egipcie. "Straszne to jest". Wideo, które nagrała, smuci turystów

Egipt kojarzy się nam z majestatycznym Wielkim Sfinksem czy ogromnymi piramidami. Dla wielu osób wczasy w tym kraju są synonimem luksusu. Polska turystka opublikowała na TikToku filmik, w którym pokazała, jak naprawdę wyglądają wakacje w państwie nad Nilem.

Egipt to wakacyjny kierunek chętnie wybierany przez wielu Polaków. Nic dziwnego, biura podróży przygotowują atrakcyjne oferty, a przy odrobinie szczęścia można upolować niezłą perełkę. Po przyjeździe czeka nas odpoczynek nad basenem, zwiedzanie tajemniczych piramid, a nawet przejażdżka na wielbłądzie. Czy jednak jest tak kolorowo, jak się nam wydaje? Filmik opublikowany na TikToku przez turystkę z Polski pokazuje coś, czego nie znajdziemy na zdjęciach w katalogach biur podróży. 

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Tiktokerka opublikowała nagranie z Egiptu. "Dlaczego nikt o tym nie mówi?"

Turystka odwiedziła uwielbianą przez przyjezdnych Gizę. Podziwiała tam jeden z siedmiu cudów świata (i jedyny zachowany), czyli piramidę Cheopsa oraz stojącego nieopodal Wielkiego Sfinksa.

Oprócz robiących wrażenie budowli zobaczyła jednak coś, co ją bardzo rozczarowało. Wokół piramid rozrzucone były śmieci: plastikowe butelki, czy papierki po przekąskach, Mało tego, zupełnie nikt nie przejmował się bałaganem. 

Dlaczego nikt o tym nie mówi?

- pyta tiktokerka, pokazując internautom nieprzyjemny obraz.

"Jak nie wprowadzi się konkretnych kar finansowych, to ludzie sami z siebie się nie ogarną"

Filmik wzbudził emocje wśród użytkowników platformy społecznościowej, którzy w ostrych słowach wyrażali swoje zdanie o śmiecących turystach. 

Dochodzę do wniosku, że jak nie wprowadzi się konkretnych kar finansowych (jak np. w Singapurze), to ludzie sami z siebie się nie ogarną.
Jestem w szoku. Byłam tam w 2010 r. i takiego syfu nie było. Byłam na objazdówce, wszędzie przy zabytkach było czysto.
Straszne to jest

Kilkoro internautów przyznało, że podobny widok zastali we Włoszech i w Turcji

Więcej o: