Wakacje bez tłumów, hałasu i paragonów grozy. Najlepsze miejsca na tani urlop po sezonie w Polsce

Choć lato powoli dobiega końca, a okres wakacyjny także nie będzie trwał już zbyt długo, to jednak mamy kilka propozycji na spędzenie czasu. Co jednak kiedy chcemy uniknąć tłumów, a przede wszystkim wysokich cen? Prezentujemy miejsca, które spełniają te warunki.
Zobacz wideo Co jeszcze zdrożeje? Tworzymy rachunek grozy

Choć wszechobecna inflacja dotyka nas na każdym kroku, to jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, nie rezygnując przy tym z wypoczynku, warto wybrać się gdzieś właśnie we wrześniu. Dobrze wiemy, że ceny zawsze rosną w trakcie sezonu, a kiedy rozpoczyna się już rok szkolny i rodziny nie mogą pozwolić sobie na długi wypoczynek, zaczynają pojawiać się tańsze oferty.

Dolmen De Guadalperal Krąg megalitycznych kamieni. Susza odsłoniła "Hiszpańskie Stonehenge"

Wakacje we wrześniu 2022. Tanio i bez tłumów

Pomimo tego, iż czas upałów powoli dobiega końca, to nadal możemy cieszyć się dość wysoką temperaturą i wszechobecnym słońcem. Dlatego jeśli lubimy morskie klimaty, warto we wrześniu wybrać się do Trójmiasta. Plaże nie będą już tak oblegane, a osoby ceniące święty spokój nie będą świadkami różnych hałasów. 

Udając się do nadmorskich miejscowości, możemy zwiedzić takie miejsca jak, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum Gdańska. Będąc w Gdyni, warto zobaczyć Centrum Nauki Eksperyment czy udać się na spacer Skwerem Kościuszki.

Sopockie molo także będzie wolne od tłumów, dlatego romantyczna wędrówka wieczorową porą będzie idealnym pomysłem na randkę. Jeśli interesuje nas świat przyrody, warto udać się do Pijalni Wód Solankowych. Możemy skosztować tam również pysznych wypieków, bądź delektować się kawą podziwiając cudne widoki ze specjalnego tarasu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

 

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch - stacja kolejowa Miasto o najdłuższej nazwie w Europie. Dasz radę ją wymówić?

Wakacje 2022. Bieszczady jesienią

Wakacje we wrześniu to dobry pomysł nie tylko ze względu na niższe ceny. Dla miłośników górskich widoków Bieszczady jesienią to wyjątkowo piękny krajobraz. Temperatury sprzyjają wędrówkom, a na szlakach nie ma już tłumów.

Wyjeżdżając w te rejony, wcale nie musimy się nudzić. Wiele obiektów posiada ofertę SPA. Mamy również szansę udać się na nietypowy off road leśnymi trasami pełnymi błota. Gdzie całą frajdę zagwarantują nam kierowcy aut terenowych. Bieszczady to także konie. Zatem jeśli marzyliśmy o przejażdżce bądź chcemy spróbować swoich sił, warto wybrać ten kierunek na wrześniowy odpoczynek.

 
Więcej o: