Mają tylko trzy kubki, a są zmorą turystów od lat. Można ich spotkać pod Gubałówką

Gra w "trzy kubki" wydaje się być najprostszą rozrywką na świecie. Wystarczy tylko bacznie obserwować ruchy i wybrać odpowiedni kubek, pod którym ma znajdować się kulka. Jeżeli wskażemy prawidłowo, czeka nas nagroda. W rzeczywistości nie jest to tak łatwe, jak się wydaje, zwlaszcza gdy mistrzami gry są naciągacze.

Oszuści co roku pojawiają się w górach i żerują na turystach. Ostatnio rozstawili się na Gubałówce, gdzie zapraszali do gry w tzw. "trzy kubki". Odwiedzających przyciągali wysokimi wygranymi.

Zachęceni wizją łatwego zarobku turyści chętnie godzą się na udział w zabawie. Wtedy właśnie umyka im jeden mały szczegół. Wygranymi zawsze będą "mistrzowie gry", a nie gracze. Przyjezdni są często nieświadomi sprytnej manipulacji.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej ciekawych wiadomości znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Gra w trzy kubki - naciągacze "zarabiają" dzięki niej mnóstwo pieniędzy

Na serwisie wykop.pl pojawiło się wideo, które obrazuje tę sytuację. Na czym w ogóle polega gra, na którą chętnie kuszą się turyści?

Zasady są bardzo proste: prowadzący na stoliku ustawia trzy kubki, pod jednym chowa kulkę, a następnie kubeczki przesuwa. Wydaje się więc, że wygrana jest tylko kwestią czasu. Nic bardziej mylnego, gdyż gra jest polem do popisu dla oszustów, a ci mają mnóstwo sposobów na wciągnięcie turystów w pułapkę. Pokazują oni, że można wygrać. Często jest jednak pewien haczyk. Aby przyciągnąć chętnych do zabawy, oszuści korzystają z podstawionych "wygrywających". To osoby, które współpracują z naciągaczem. Jeśli uda się kogoś nakłonić, ten z reguły za pierwszym razem wygrywa. Pieniądze zostają w puli, a gracze ich nie odzyskają. Mogę jedynie więcej tracić.

 

Zjawisko nie jest nowe. Oszuści działają w ten sposób od wielu lat. 

 

Naciągacze na Gubałówce. Na czym polega oszustwo w grze?

Oszuści prześcigają się w pomysłach. Są one bardzo subtelne i niezauważalne dla przeciętnej osoby. Najczęściej jednak wykorzystują kubki ze specjalnymi nacięciami, dzięki którym można podnieść kulkę. Warto też wiedzieć, że w grze są dwie piłeczki, chociaż naciągacze tak sprawnie operują kubeczkami, że wydaje się, iż jest tylko jedna. 

Więcej o: