Jak podróżować z kotem - zobacz, jak jeździć z mruczkiem autokarem [PORADNIK DLA OPIEKUNA]

Masz mruczącego przyjaciela i myślisz o wakacjach? Być może zastanawiasz się, jak podróżować z kotem autokarem. Koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi przewozu zwierzaka tym środkiem transportu.

Jak podróżować z kotem autokarem: najpotrzebniejsze akcesoria

Dowiedz się, jak podróżować z kotem autokarem i sprawdź, co przyda Ci się podczas dłuższej wyprawy z pupilem. Zabierając mruczka w trasę, musisz wyposażyć się w niezbędne akcesoria, bez których przewożenie ulubieńca byłoby niemożliwe. Wybierając się w podróż z kotem autokarem, musisz wyposażyć się w transporter, pozwalający na wygodne przenoszenie zwierzaka. Podczas kupowania transportera zwróć uwagę na jego wielkość. Kot powinien móc wygodnie się w nim położyć i mieć możliwość swobodnego obracania się. Transporter musi być też solidny. Dobrym wyborem okazują się wszelkie modele, wykonane z trwałego plastiku. Takie egzemplarze nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo podczas przewożenia ulubieńca, ale są też znacznie łatwiejsze podczas czyszczenia, w razie zabrudzenia w trakcie podróży. Pomocne mogą okazać się także szelki oraz smycz, na których można wyprowadzić kota w czasie postoju.

Zabierając kota w podróż, nie zapomnij też o podkładach higienicznych. Dzięki nim szybko posprzątasz zabrudzony transporter, dbając przy tym o komfort pupila. Musisz też pamiętać, by zapewnić ulubieńcowi dostęp do świeżej wody.

Jak podróżować z kotem pociągiem: praktyczny poradnik dla opiekuna mruczącego przyjaciela. Zdjęcie ilustracyjne Jak podróżować z kotem pociągiem: praktyczny poradnik dla opiekuna

Przekonaj się, jak wygląda podróżowanie z kotem autokarem  

Zastanawiasz się, jak wygląda podróżowanie z kotem autokarem? Jeśli zbliża się czas urlopu, który planujesz spędzić z ulubieńcem, właściwie przygotuj się do drogi. Zadbaj o to, by odpowiednio wcześnie przyzwyczaić swojego kota do transportera. Jeżeli Twój zwierzak nigdy nie podróżował w ten sposób, daj mu możliwość wchodzenia do transportera jeszcze przed wyjazdem, by mógł się do niego przyzwyczaić. Dobrym pomysłem może okazać się pozostawienie w transporterze ulubionej zabawki pupila czy kocyka.

Zabierając kota w podróż autokarem, musisz mieć przy sobie transporter, który pozwoli Ci odpowiednio zabezpieczyć pupila. Trzeba też pamiętać o tym, że zwierzak nie powinien zakłócać spokoju innym podróżującym. Jeśli wiesz, że kot stresuje się jazdą, możesz udać się do lekarza weterynarii, który dobierze odpowiednie preparaty uspokajające. Dzięki nim kot będzie się mniej stresować w czasie jazdy. 

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Podróżowanie z kotem autokarem: jaki bilet?

Jaki bilet należy zakupić, gdy w planach mamy podróż z pupilem? Podróżowanie z kotem autokarem nie wymaga zakupu dodatkowego biletu. Chcąc przemieszczać się z ukochanym mruczkiem tym środkiem transportu, należy jedynie wyposażyć się w transporter. Dzięki niemu można bezpłatnie przewozić ulubieńca, trzymając pojemnik ze zwierzakiem na kolanach bądź na podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że transportera nie można stawiać bezpośrednio na siedzeniach, przeznaczonych dla pasażerów. 

Jak podróżować z rowerem? Zdjęcie ilustracyjne Jak podróżować z rowerem - zasady i cena biletu

Podróżowanie z kotem autokarem: ile kosztuje?

Chcesz jechać z pupilem na wakacje? Zdecyduj się na podróżowanie z kotem autokarem. Ile kosztuje taka wyprawa? Biorąc pod uwagę, że nie musisz płacić za bilet ulubieńca, pozostaje tylko policzyć koszty transportera, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Specjalny pojemnik do bezpiecznego przewożenia pupila możesz nabyć już od około 40 zł.

Dodatkowe koszty mogą ponadto pojawić się w przypadku podróży za granicę, wtedy podczas odprawy pupil musi posiadać dokumenty (paszport), szczepienia i chip identyfikacyjny. W takim przypadku koniecznie okazuje się odwiedzenie przychodni weterynaryjnej. 

Zobacz też: Jak podróżować z deską surfingową? Wszystko, co musisz wiedzieć przed planowanym wyjazdem

Więcej o: