Jak rozłożyć parawan, by nie dostać mandatu? Przestrzegaj tej jednej zasady, bo możesz słono zapłacić

Jak rozłożyć parawan, by nie dostać mandatu? Zastanawia się nad tym coraz więcej turystów, którzy zdecydowali się na wypoczynek nad polskim morzem. Okazuje się, że ta wiedza jest na wagę złota, ponieważ jeśli rozłożymy parawan w nieodpowiedni sposób, może to uszczuplić nasz portfel.

Parawaning to jeden z ulubionych letnich sportów Polaków. Niektórzy uciekają się wręcz do absurdalnych rozwiązań, chcąc zarezerwować sobie miejsce na plaży. Okazuje się jednak, że za nieodpowiednio postawiony parawan możemy słono zapłacić. Jak uniknąć mandatu nad morzem? Sprawdź.

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Jak rozłożyć parawan, by nie dostać mandatu? Po prostu nie czuj się jak u siebie

Wakacje nad polskim morzem bez parawanu nie mają racji bytu. I choć jest on niezwykle przydatny, gdy chcemy osłonić się przed wiatrem lub czuć się bardziej komfortowo, ukrywając się nieco przed innymi turystami, nie wolno nam przekraczać pewnych granic. Rozstawiając parawan, musimy pamiętać, że plaża nie jest naszą własnością. Powinniśmy zrobić to tak, by zająć tylko potrzebne nam miejsce, a nie wydzielać na plaży "działki". Jeśli jednak pokusimy się o wydzielenie tak dużej przestrzeni, możemy zostać ukarani mandatem nawet 500 złotych.

Tragedia na plaży w Stegnie. Policjantka zabiera głos

W sobotę 13 sierpnia na plaży w Stegnie (woj. pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Mężczyzna, który grał w siatkówkę, nagle zemdlał. I choć pomoc wezwano natychmiast, to służby ratownicze miały jednak ogromny problem z dotarciem do mężczyzny przez licznie rozstawione na plaży parawany. Gdy ratownicy wreszcie odnaleźli mężczyznę, mimo podjętych działań jego życia nie udało się uratować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Głos w sprawie parawanów na plaży zabrała Podinspektor Małgorzata Sokołowska na swoim profilu Z pamiętnika policjantki, który prowadzi na Instagramie.

Przez wszechobecny nad Bałtykiem "parawaning" wczoraj na plaży w Stegnie służby ratownicze miały problem z dotarciem do 45-latka, który zasłabł i potrzebował pomocy. Niestety mężczyzna zmarł. Z relacji ratowników wybrzmiewają gorzkie słowa dot. braku empatii i niechęci plażowiczów w usunięciu parawanów i zrobieniu przejścia do poszkodowanego

- czytamy.

Na plażach coraz częściej pojawiają się tabliczki zakazujące plażowania (rozstawiania parawanów czy rozkładania koców) w miejscu, gdzie przebiega droga przejazdu służb ratowniczych. W przypadku, gdy nie ma takiego znaku, plażowicze powinni zostawić pas szerokości 5 metrów biegnący przez środek plaży. Nie powinno się także zagradzać dostępu do linii brzegowej. Niestety plażowicze nic sobie z tego nie robią

- dodała, zwracając uwagę na to, jak parawany utrudniają dostęp do linii brzegowej.

 
Więcej o: