Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.
Jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) podał w komunikacie z początku sierpnia, dotychczas Polacy wykorzystali ponad 3,5 miliona bonów z przyznanych 4,3 miliona. To daje ponad dwa miliony bonów niewykorzystanych - nieaktywowanych w ogóle, aktywowanych, ale niezużytych oraz użytych częściowo. Samych nieaktywnych jest 776 tysięcy, co daje w sumie kwotę 528 milionów złotych.
To bardzo dużo, co martwi przede wszystkim pracowników branży turystycznej. Jak podaje serwis Rzeczpospolita.pl, rząd otrzymał od branży prośbę o przedłużenie terminu na użycie bonów.
Według informacji, jakie zebrała Rzeczpospolita.pl, rząd rozważa możliwość przedłużenia czasu na wykorzystanie bonu turystycznego. Portal otrzymał od wiceministra sportu i turystyki, Andrzeja Gut-Mostowskiego następująca odpowiedź na pytanie o bon:
Finansowanie programu Polski Bon Turystyczny odbywa się ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Trwające prace analityczne nad ewentualnym przedłużeniem jego istnienia będą rzutować na możliwość wydłużenia realizacji programu.
Dodał również, że:
„Zgodnie z wypracowanym wspólnym stanowiskiem Rady Polskiej Organizacji Turystycznej i Rady Ekspertów do spraw Turystyki działającej przy Ministrze Sportu i Turystyki jako organ doradczy, ich członkowie wskazują na potrzebę przedłużenia terminu zakończenia programu Polskiego Bonu Turystycznego do końca I kwartału 2023 roku"
Stąd wynika, że aktualnie jest rozważane przedłużenie bonu do końca pierwszego kwartału przyszłego roku (2023). Jednak na razie nic nie wiadomo, czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone. Rzeczypospolita.pl dowiedziała się nieoficjalnie, że gdy tylko będzie taka wola polityczna, to informacja o przedłużeniu bonu przekazana zostanie na początku września.