Nie już nie król, a boss parawanów. Nagranie podbija internet. "Ludzie mają mniejsze mieszkania"

Parawaning, prześmiewczo nazywany też narodowym sportem Polaków, budzi skrajne emocje od wielu lat. Urlopowicze rezerwują sobie coraz to większe kawałki plaży, rozstawiając kolorowe parawany. W ostatnim czasie na TikToku pojawiło się nagranie ukazujące wyjątkowo duży metraż tego typu konstrukcji. Król parawaningu szybko stał się hitem sieci.

Wakacje to czas kiedy internet zalewa fala memów, nagrań i zdjęć z polskich plaż. Internauci dzielą się ze sobą absurdalnymi sytuacjami z udziałem turystów. Wielu z nich z samego rana rezerwuje teren parawanami i pojawia się na miejscu dopiero kilka godzin później. Niektórzy przekraczają granice, wydzielając dla siebie rekordowe obszary. Tak też stało się i tym razem. 

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Król parawaningu na plaży hitem TikToka

Niektóre sytuacje nad polskim morzem potrafią zaskoczyć. Jedna z nich miała miejsce na plaży w Gdańsku i wprawiła urlopowiczów w osłupienie. Podzielił się nią użytkownik TikToka, który opublikował na platformie krótkie nagranie. Kamera zaczyna swój bieg od niewielkich parawanów po lewej stronie, by zaraz naszym oczom ukazała się pokaźnych rozmiarów konstrukcja. Całości towarzyszy dramatyczna muzyka.

Spotykasz wielkiego Bossa Parawanów

- napisał żartobliwie autor nagrania. 

Parawaning na plaży. W komentarzach zawrzało 

Nagranie szybko stało się viralem. Obejrzało je już prawie 4 mln użytkowników i zebrało blisko 300 tys. polubień. Większość skomentowała sytuacje w prześmiewczy sposób.

Mniejsze kawałki plaży hotele wynajmują od gminy dla swoich klientów

- napisał jeden z internautów. 

Za taką działkę to już podatek trzeba zapłacić

- można przeczytać pod nagraniem. 

Ludzie mają mniejsze mieszkania

- komentował inny użytkownik. 

Jednak niektórzy internauci stanęli w obronie "Bossa Parawaningu". Choć na filmiku widoczna jest tylko jedna osoba wewnątrz, to zwrócili uwagę, że parawan prawdopodobnie należy do obozu.  

Większość tego typu instalacji jest dla dużych zorganizowanych grup z okolicznych ośrodków, kolonii dzieci, gdzie opiekunowie muszą mieć je na widoku

- czytamy. 

Parawaning zmorą nadmorskich miejscowości   

Parawaning spędza sen z oczu nie tylko sąsiadującym plażowiczom, ale i zarządcom nadmorskich kurortów. Na walkę z tym zjawiskiem zdecydował się burmistrz Darłowa już w 2017 roku. Arkadiusz Klimowicz stworzył akcję edukacyjno-informacyjną, której bohaterem jest "Kapitan Parawan". Ma on uczyć urlopowiczów odpowiedniego zachowania nad morzem i walczyć z niewłaściwym wykorzystywaniem parawanów. 

Komiksy z "Kapitanem Parawanem" można pobrać ze strony internetowej Darłowa, a także zobaczyć przy wejściu na plażę. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: