81-latka wpadła na lotnisku Chopina. Drugie dno jej walizki skrywało ponad pięć kilogramów heroiny [WIDEO]

81-letnia seniorka z Danii wpadła na lotnisku Chopina w Warszawie. Po tym, jak funkcjonariusze służby celno-skarbowej, wytypowali ją do kontroli, okazało się, że w drugim dnie walizki seniorka skrywa ponad pięć kilogramów heroiny. Za przemyt grozi jej od trzech do 15 lat więzienia.

Jak podaje Krajowa Administracja Skarbowa, 81-letnia seniorka za próbę przemytu narkotyków została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Dalszym postępowaniem zajmie się Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Zobacz wideo CBŚP przejęło broń, amunicję i narkotyki od zorganizowanej grupy przestępczej

81-latka wpadła na lotnisku Chopina. W walizce miała heroinę o wartości blisko 2,4 mln złotych

Jak czytamy na stronie rządowej, Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła na lotnisku Chopina przemyt ponad pięciu kilogramów heroiny. Zdarzenie było o tyle nietypowe, że w drugim dnie swojej walizki, przemycała je… 81-letnia seniorka z Danii!

Kobieta przyleciała do Warszawy z krajów afrykańskich i przebyła drogę z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady. Trasa seniorki oraz jej nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia w funkcjonariuszach służby celno-skarbowej.

Po oderwaniu dodatkowej ścianki w walizce kobiety oczom funkcjonariuszy ukazały się "cztery pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu" - czytamy na stronie rządowej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po badaniu narkotestem okazało się, że w bagażu 81-latki znajduje się ponad pięć kilogramów heroiny o wartości blisko 4,2 mln złotych.

81-letnia obywatelka Danii przemycała narkotyki. Nagranie z rewizji trafiło do Internetu

Krajowa Administracja Skarbowa opublikowała w serwisie YouTube nagranie z przeszukania walizki 81-letniej seniorki z Danii. Widać na nim przeciętą walizkę i odnalezione w jej drugim dnie narkotyki. Kobiecie, która została przyłapana na lotnisku, za przemyt takiej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności od trzech do 15 lat.

 
Więcej o: