Śmieszne zdjęcie z wakacji przypłacił zdrowiem. Lekkomyślność turysty zaprowadziła go do szpitala

Spędzając urlop w obcym kraju, należy zachować szczególne zasady ostrożności. Zapomniał o tym turysta z Australii, który spędzał urlop na Bali. Przez swoją lekkomyślność trafił do szpitala z ostrym bólem brzucha.

Osoby, które decydują się na wakacje zagraniczne i nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa, mogą nabawić się problemów zdrowotnych. Najczęściej dochodzi do problemów żołądkowych, które wynikają z picia bieżącej wody, zmiany diety oraz innej flory bakteryjnej.

Zobacz wideo Julia wieniawa huśta się na Bali

Bali. Niewinne wygłupy turysty skończyły się wizytą w szpitalu

Australijczyk Isaac Power opublikował na Facebooku zdjęcie, które ma być przestrogą dla innych turystów. Podczas wakacji na Bali postanowił zrobić sobie śmieszne zdjęcie, ale przypłacił to zdrowiem. Do jednego z posagów stojących przy basenie przymocował wąż ogrodowy, z którego do basenu lała się woda. Isaac, aby wyglądać zabawnie na fotografii, napił się jej. Szybko okazało się jednak, że nie było to warte takiego ujęcia.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Młody mężczyzna trafił do szpitala ze względu na silny ból brzucha. Na Facebooku opublikował nawet fotografię, na której widać, jak otrzymuje pomoc medyczną.

Jak podaje "Daily Mail", zachowanie mężczyzny spotkało się z natychmiastową reakcją internautów. Jedna z kobiet poinformowała, że jej syn po wypiciu wody z basenu na Bali również zmagał się ogromnym bólem brzucha.

Lekarz powiedział, że to wina bakterii z basenu. Wiele osób w naszym hotelu miało infekcje ucha. Kilka dni później nasz basen był zielony, pompa przestała działać prawidłowo

- napisał jeden z internautów.

Zasada nr 1: nie pij wody. Zasada nr 2: patrz zasada nr 1

- dodał kolejny.

Nigdy nie pij wody na Bali. Nawet do mycia zębów używaj wody z butelki

- doradził kolejny komentujący.

W krajach egzotycznych unikaj picia bieżącej wody. Unikniesz problemów zdrowotnych

Spędzając urlop na Bali, należy unikać picia wody bieżącej. Dzięki temu możemy uniknąć problemów zdrowotnych. Woda, która nadaje się do picia, to jedynie woda butelkowana. Z kranu można spożywać wyłącznie wodę przegotowaną. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie zdrowotne i  zaszczepić się przeciwko żółtaczce i tężcowi.

Wody bieżącej nie wolno pić również w Egipcie. Jeśli jednak nie będziemy przestrzegać tej zasady, może dosięgnąć nas tzw. Zemsta Faraona. Jest ona spowodowana piciem zanieczyszczonej wody lub spożywaniem pokarmów, do których organizm nie jest przyzwyczajony.  Choroba trwa średnio od trzech do siedmiu dni, więc warto uważać, ponieważ cały urlop możemy spędzić w hotelowym pokoju.  

Więcej o: