Omijany zakątek Chorwacji zachwyca pięknymi widokami. Z Polski dojedziesz tam w 10 godzin

Chorwacja to wspaniały kraj, który zachwyca pięknymi widokami i różnorodnymi atrakcjami. Tutaj każdy, niezależnie od upodobań, może wybrać coś dla siebie. Dlatego Polacy, ale nie tylko, często wybierają Chorwację jako kierunek na wakacyjny wypoczynek. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy wybierać turystycznych i obleganych miejscowości, by świetnie się bawić. Ten omijany zakątek Chorwacji szczególnie warto odwiedzić.

Według danych z połowy lipca w tym roku Chorwację odwiedziło prawie 25 proc. więcej Polaków niż w zeszłym roku. W 2021 roku w Chorwacji był już milion osób pochodzących z Polski, co oznacza, że mamy duże szanse na pobicie zeszłorocznego rekordu.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Omijany zakątek Chorwacji, który musisz odwiedzić. Rijeka, czyli największy port w kraju

Choć Rijeka to największy port w Chorwacji, a jednocześnie trzecie co do wielkości miasto w Chorwacji, to wybierając tę lokalizację na wakacje, można uniknąć tłumów. Co ciekawe, z Polski, a dokładniej z Katowic, można dotrzeć tam samochodem w zaledwie 10 godzin.

Więcej wskazówek dotyczących podróży znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rijeka leży w północno-zachodniej Chorwacji nad Zatoką Rijecką u podnóża masywu Risnjak. Ze względu na to, że jest największym portem kraju, uchodzi za ośrodek przemysłowy. Miasto to zostało też okrzyknięte Europejską Stolicą Kultury. Wiele tu zabytków, modnych restauracji, uroczych kawiarenek i atrakcji dla całej rodziny.

Rijeka - co warto zobaczyć? To miasto w Chorwacji trzeba odwiedzić

Miłośnicy spacerów klimatycznymi uliczkami (i nie tylko) doskonale odnajdą się w Rijece. Spędzając tam urlop koniecznie trzeba przespacerować się Promenadą Korzo, czyli głównym deptakiem miasta. Wzdłuż niej znajduje się ogrom sklepów, ale i restauracji z pysznym jedzeniem i kawiarni z aromatyczną kawą. Warto wstąpić do jednej z nich.

Zamek Trsat to kolejna atrakcja, której nie można ominąć. Z oryginalnego zamku pozostało niewiele, jednak dzięki licznym pracom, udało się odrestaurować część budowli. Na zwiedzanie powinni więc wybrać się miłośnicy historii oraz poszukiwacze miejsc do oryginalnych zdjęć. Z góry rozciąga się też zapierająca dech w piersiach panorama na miasto. Niedaleko zamku znajduje się kościół San Giorgio i Sanktuarium Maryjne.

Każdy, kto uważa się za geeka, powinien wybrać się do Muzeum Komputerów Peek&Poke w Rijece. Znajdują się tu liczne eksponaty, które przybliżają zmiany w świecie technologii. Turyści mogą też skorzystać z możliwości zagrania w gry na retro konsolach, więc wizyta w tym muzeum to ogromna dawka rozrywki.

Więcej o: