Wrzuć monety do umywalki w hotelu. Sprytny i prosty trik podróżniczy uratuje w wielu sytuacjach

Turyści opanowali do perfekcji radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych podczas podróży, a swoimi trikami dzielą się m.in. w mediach społecznościowych. Jeden z nich polega na wrzuceniu kilku monet na dno umywalki. Trzeba przyznać, że jest niezwykle pomocny.

Urlop to moment, kiedy możemy się zrelaksować i zapomnieć o stresie związanym z codziennym życiem. Jednak niektóre sytuacje potrafią skutecznie zniszczyć nam nastrój podczas wyjazdu. Warto wtedy sięgnąć po kilka sprawdzonych trików podróżników, które można wykorzystać nie tylko podczas wakacji

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Wrzuć do umywalki kilka monet 

Wzięliście ze sobą ulubioną bluzkę, która świetnie prezentowałaby się na wakacyjnym zdjęciu albo białą koszulę, która miała wam towarzyszyć na służbowym wyjeździe, jednak chwila nieuwagi podczas obiadu poskutkowała sporą plamą. Tego typu sytuacje bywają niezwykle stresujące - podczas wyjazdu nie zawsze mamy dostęp do pralki lub miski. Niektóre z hoteli nie posiadają również korka do zamknięcia odpływu. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? To bardzo proste! 

Wystarczy umieścić w umywalce woreczek lub kawałek folii, a następnie przykryć go kilkoma cięższymi monetami. Przytrzymajcie folię i powoli wypełnijcie zbiornik wodą. Teraz możecie zrobić szybkie pranie ręczne, które uratuje was w podbramkowej sytuacji. 

Sprawdzone hotelowe triki podczas wyjazdów

Doświadczeni podróżnicy odkryli triki nie tylko na poplamione, ale także pogięte ubrania. Czasem potrzebujemy szybkiego wyprasowania koszuli czy sukienki, które pogięły się w walizce, jednak w ofercie hotelu nie znajdziemy żelazka. Jak się okazuje, jest na to prosty sposób. Wystarczy powiesić ubranie na wieszaku na kabinie prysznicowej, a następnie wziąć gorącą kąpiel. Gorąca para spełni rolę parownicy i pomoże nam w rozprostowaniu nieestetycznych zagnieceń. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: