Jak pokonać strach przed lataniem? Turbulencje nie takie okropne! Banalny trik z TikToka

Strach przed lataniem jest jedną z najczęściej spotykanych fobii na świecie. Ludziom z taką przypadłością już na samą myśl o wejściu do samolotu robi się słabo i próbują wymigać się od odbycia lotu. Młoda podzieliła się z widzami sposobem na obawy związane z turbulencjami. Metoda jest naprawdę prosta i przyda się każdemu, kto planuje wyruszyć w podróż właśnie tym środkiem transportu!

Mimo niezliczonej ilości lotów odbywających się codziennie i statystyk podkreślających fakt, że latanie jest jedną z najbezpieczniejszych form transportu, wciąż nie brakuje ludzi wejście do samolotu porównujących do najgorszego koszmaru. Wiele osób, chcąc pozbyć się tego uporczywego problemu, poszukuje odpowiedzi na pytanie: "Czy można nauczyć się latać bez lęku?". Odpowiedź brzmi: tak! Niesamowity szał na TikToku wywołał filmik dziewczyny, która turbulencje w samolocie przyrównała do... galaretki! Ta prosta metoda podbiła Internet, czego dowodem jest liczba 6,1 mln polubień pod nagraniem!

Strach przed turbulencjami? Ten banalny sposób pozwoli ci pozbyć się problemu! 

W krótkim nagraniu na TikToku dziewczyna przedstawiła radę od prawdziwego pilota, dotyczącą tego jak powinno postrzegać się turbulencje. Metoda polega na prostej wizualizacji: galaretka znajdująca się w plastikowym kubeczku to powietrze, w którym poruszamy, a kawałek chusteczki to samolot. Serwetka umieszczona w galarecie miała zaprezentować widzą, że tak samo jak wspomniany produkt z każdej strony wywołuje nacisk na chusteczkę, tak samo powietrze wywołuje nacisk na samolot.

Lot samolotem bez stresu jest możliwy! Poznaj prostą metodę na spokojną podróż samolotem

Kiedy w samolocie mierzymy się z turbulencjami, naturalnym następstwem jest trzęsienie się samolotu. To samo stało się z galaretkę, kiedy dziewczyna zaczęła naciskać na nią dłonią. Jednak nawet podczas drżenia produktu chusteczka nie przemieściła się i dokładnie to samo dzieje się z naszym lecącym środkiem transportu - nie może on dynamicznie się przemieścić i spaść! 

Młoda użytkowniczka TikToka podsumowała swój filmik słowami:

Żaden samolot nigdy nie rozbił się przez turbulencje, więc nie musisz się bać! Kiedy jesteś w samolocie i czujesz turbulencje, wyobraź sobie siebie w galaretce i wiedz, że maszyna nie może spaść - jest uwięziona pomiędzy warstwami powietrza przez nacisk!

Wśród komentarzy pod wideo możemy przeczytać wiele pozytywnych słów na temat "galaretkowej" metody:

Jako uczeń-pilot mogę potwierdzić, że to prawda, nie ma się czego obawiać, gdy samolot zaczyna się trząść.
To jest najlepsze wyjaśnienie, jakie kiedykolwiek widziałam.
Okej, to naprawdę mi pomogło!

Nagranie znalazło się z ogromnym uznaniem wśród internautów. Mimo że dla niektórych metoda może wydawać się śmieszna, ludzie na TikToku nie kryją, że proste wyobrażenie o galaretce okazało się dla nich pomocne. Internauci udostępniają filmik z "galaretkową" metodą dołączając do niego swoją reakcję na spokojniejszą podróż w samolocie. 

A wy macie swoje metody na stres podczas lotu samolotem? Dajcie znać w komentarzach!

Więcej o: