Gdzie jest najtaniej nad Bałtykiem? W tych miejscach odpoczniesz i to nie wydając fortuny

Relaksujący szum fal, piasek pod stopami i krzyk mew. Wypoczynek nad morzem to idealny sposób na naładowanie baterii. Choć obecnie wyjazd w Polsce może kojarzyć się z drożyzną i tłumami, to można znaleźć tu także wiele urokliwych i niedrogich miejsc. Gdzie najtaniej nad Bałtykiem? Podpowiadamy.

Urlop nad Bałtykiem to nie tylko doskonały pomysł na wyjazd z bliskimi, ale i wiele korzyści zdrowotnych. Wybierając się nad morze, wdychamy jod, który wzmacnia odporność, normalizuje ciśnienie krwi, dotlenia organizm i zmniejsza senność. Z kolei kąpiel w wodzie wspomoże nasz układ krążenia, poprawi przemianę materii czy kondycję skóry. Nadmorskie wakacje mogą mieć także zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne. Spacer po piasku relaksuje, a dźwięk fal zmniejsza stres.

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Korzyści z urlopu nad morzem jest wiele, jednak ceny potrafią skutecznie odstraszyć. Warto unikać najpopularniejszych miejscowości takich jak Sopot czy Władysławowo, a wybrać te mniej znane, jednak niemniej urokliwe. Gdzie najtaniej nad Bałtykiem? 

Wybierz się nad Bałtyk. Tanio odpoczniesz w Pogorzelicy

Pogorzelica to niewielka miejscowość, w której nie spotkacie tłumów i drożyzny. Tamtejsza szeroka plaża została wyróżniona Błękitną Flagą, czyli międzynarodowym certyfikatem przyznawanym m.in. za czystość, jakość wody i bezpieczeństwo. W sezonie wakacyjnym znajdziecie tam strzeżone kąpielisko, w związku z czym to doskonałe miejsce na wypoczynek również z dziećmi.

Oferty w popularnej wyszukiwarce booking.com zaczynają się już od 115 zł za noc. Tyle zapłacimy za nocleg w małym dwuosobowym domku w oddalonym 700 metrów od morza obiekcie. Większy - trzyosobowy może nas kosztować 140 zł, czyli 46 zł od gościa. 

Gdzie najtaniej nad Bałtykiem? Piaski , zwane również Nowa Karczma

Inną urokliwą i tanią propozycją są Piaski, które są uznawane za jedno z najbardziej odosobnionych miejsc nad Bałtykiem. Jest to najdalej wysunięta na wschód część Krynicy Morskiej. Określa się ją również jako Nowa Karczma, co ma związek z istniejącą tu w czasach średniowiecza karczmą. Czeka tu na was nadmorska przyroda oraz przestrzenna plaża, którą możecie dojść do granicy z Rosją. 

Przykładowa oferta w serwisie booking.com to 401 zł za jedną noc w czteroosobowym domku. Warto więc wybrać się tu na krótki urlop z rodziną lub ze znajomymi. 

Bałtyk tanio?  Odwiedź Trzęsacz

Piaszczysta plaża z kolorowymi kamykami, strzeżone kąpielisko czy punkt widokowy z panoramą na okolicę. Trzęsacz to spokojna, ale piękna wieś zlokalizowana w gminie Rewal. Najpopularniejszą atrakcją są tam bez wątpienia ruiny kościoła wybudowanego w średniowieczu. Dziś możemy oglądać tam jedynie pozostałości południowej skały, które znajdują się na urwisku, tuż nad plażą. 

Przykładowa cena za jedną noc w dwuosobowym pokoju to 83 zł od osoby. Jest to cena za nocleg w willi z ogrodem oddalonej jedynie 2 minuty od plaży. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: