Gdzie jest najtaniej nad Bałtykiem? W tych miejscach odpoczniesz i to nie wydając fortuny

Relaksujący szum fal, piasek pod stopami i krzyk mew. Wypoczynek nad morzem to idealny sposób na naładowanie baterii. Choć obecnie wyjazd w Polsce może kojarzyć się z drożyzną i tłumami, to można znaleźć tu także wiele urokliwych i niedrogich miejsc. Gdzie najtaniej nad Bałtykiem? Podpowiadamy.

Urlop nad Bałtykiem to nie tylko doskonały pomysł na wyjazd z bliskimi, ale i wiele korzyści zdrowotnych. Wybierając się nad morze, wdychamy jod, który wzmacnia odporność, normalizuje ciśnienie krwi, dotlenia organizm i zmniejsza senność. Z kolei kąpiel w wodzie wspomoże nasz układ krążenia, poprawi przemianę materii czy kondycję skóry. Nadmorskie wakacje mogą mieć także zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne. Spacer po piasku relaksuje, a dźwięk fal zmniejsza stres.

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Korzyści z urlopu nad morzem jest wiele, jednak ceny potrafią skutecznie odstraszyć. Warto unikać najpopularniejszych miejscowości takich jak Sopot czy Władysławowo, a wybrać te mniej znane, jednak niemniej urokliwe. Gdzie najtaniej nad Bałtykiem? 

Jak zwiększyć swoje szanse na przetrwanie katastrofy lotniczej? Trzy poradyStewardesa zdradza trzy rzeczy, które zwiększają szansę na przetrwanie

Wybierz się nad Bałtyk. Tanio odpoczniesz w Pogorzelicy

Pogorzelica to niewielka miejscowość, w której nie spotkacie tłumów i drożyzny. Tamtejsza szeroka plaża została wyróżniona Błękitną Flagą, czyli międzynarodowym certyfikatem przyznawanym m.in. za czystość, jakość wody i bezpieczeństwo. W sezonie wakacyjnym znajdziecie tam strzeżone kąpielisko, w związku z czym to doskonałe miejsce na wypoczynek również z dziećmi.

Oferty w popularnej wyszukiwarce booking.com zaczynają się już od 115 zł za noc. Tyle zapłacimy za nocleg w małym dwuosobowym domku w oddalonym 700 metrów od morza obiekcie. Większy - trzyosobowy może nas kosztować 140 zł, czyli 46 zł od gościa. 

Parawany na plaży (zdjęcie ilustracyjne)Parawaning. Policjantka zabiera głos. "Pozostają pouczenia oraz mandaty"

Gdzie najtaniej nad Bałtykiem? Piaski , zwane również Nowa Karczma

Inną urokliwą i tanią propozycją są Piaski, które są uznawane za jedno z najbardziej odosobnionych miejsc nad Bałtykiem. Jest to najdalej wysunięta na wschód część Krynicy Morskiej. Określa się ją również jako Nowa Karczma, co ma związek z istniejącą tu w czasach średniowiecza karczmą. Czeka tu na was nadmorska przyroda oraz przestrzenna plaża, którą możecie dojść do granicy z Rosją

Przykładowa oferta w serwisie booking.com to 401 zł za jedną noc w czteroosobowym domku. Warto więc wybrać się tu na krótki urlop z rodziną lub ze znajomymi. 

Bałtyk tanio?  Odwiedź Trzęsacz

Piaszczysta plaża z kolorowymi kamykami, strzeżone kąpielisko czy punkt widokowy z panoramą na okolicę. Trzęsacz to spokojna, ale piękna wieś zlokalizowana w gminie Rewal. Najpopularniejszą atrakcją są tam bez wątpienia ruiny kościoła wybudowanego w średniowieczu. Dziś możemy oglądać tam jedynie pozostałości południowej skały, które znajdują się na urwisku, tuż nad plażą. 

Przykładowa cena za jedną noc w dwuosobowym pokoju to 83 zł od osoby. Jest to cena za nocleg w willi z ogrodem oddalonej jedynie 2 minuty od plaży. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: