Jak podróżować z rocznym dzieckiem? Co zabrać ze sobą w podróż samolotem? Podpowiadamy

Jak podróżować z rocznym dzieckiem? Wśród często wybieranych środków transportu znajduje się samolot. Sprawdź, jak będzie wyglądała taka podróż i ile trzeba za nią zapłacić.

Jak podróżować z rocznym dzieckiem samolotem?

Jak podróżować z rocznym dzieckiem samolotem? Przede wszystkim, trzeba zabrać ze sobą niezbędne rzeczy, które umieści się w bagażu podręcznym. Tylko on znajdzie się z Wami na pokładzie, dlatego kluczowe wyposażenie, potrzebne podczas lotu, należałoby umieścić właśnie w nim. O czym warto pomyśleć?

Na pewno przydadzą się:

  • kocyk lub innego rodzaju okrycie, które zapewni dziecku ciepło w razie, gdyby włączona została klimatyzacja;
  • akcesoria do przewijania, a także rzeczy na przebranie;
  • nosidełko, z którego będzie można korzystać poza momentami wymagającymi zapięcia pasów;
  • zabawki – dobrze, jeśli dziecko nie będzie się nudziło w podróży, ponieważ to zmniejszy prawdopodobieństwo, że stanie się marudne i głośne, co z kolei może szybko zacząć przeszkadzać innym pasażerom.

Pamiętaj też o tym, że nazwa "bagaż podręczny" nie wzięła się z niczego. Najlepiej, jeśli będzie on naprawdę niewielki, ponieważ przenoszenie go z miejsca na miejsce może okazać się w przeciwnym razie mocno utrudnione.

Podróżowanie z rocznym dzieckiem samolotem – jaki bilet trzeba kupić?

Decydujesz się na podróżowanie z rocznym dzieckiem samolotem? Jaki bilet musisz kupić, by mogło ono z Tobą swobodnie latać? Musisz wiedzieć, że roczne dziecko traktuje się jak niemowlaka (to określenie dotyczy dzieci od 0 do 2 lat) i wówczas, niezależnie od tego, czy korzystasz z taniego czy rejsowego lotu, musisz uiścić za niego stałą opłatę, indywidualnie ustaloną przez konkretną linię.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Podróżowanie z rocznym dzieckiem samolotem – ile kosztuje?

Ile kosztuje podróżowanie z rocznym dzieckiem samolotem? Jeśli dziecko będzie podróżować na kolanach dorosłego, zwykle opłata za jego podróż wynosi od 0 do 20 proc. ceny normalnego biletu. Może się jednak zdarzyć, że niektóre linie lotnicze zdecydują się na większą kwotę.

Można też zdecydować, by maluch podróżował na osobnym miejscu, w foteliku samochodowym. Wówczas jednak opłata za jego lot wyniesie tyle, co cena normalnego biletu lub tylko nieznacznie mniej.

Jak wygląda podróżowanie z rocznym dzieckiem samolotem?

Zastanawiasz się, jak wygląda podróżowanie z rocznym dzieckiem samolotem? Najczęściej rodzice decydują się na trzymanie malucha na kolanach. Wówczas dostają dla niego dodatkowy pas, który przyczepia się do ich pasów. W niektórych przypadkach wygodniejsze okazuje się umieszczenie dziecka na osobnym miejscu, przy wykorzystaniu fotelika samochodowego. Do samolotu można zabrać również wózek, jednak zostaje on umieszczony na czas lotu w luku bagażowym. Po przylocie na miejsce najprawdopodobniej będzie on już czekał na właścicieli na płycie lotniska.

Nim wsiądziemy do samolotu, czas może się dłużyć, zwłaszcza w przypadku tak małego podróżnika. Właśnie dlatego tak ważne jest, by czymś go zainteresować i zabrać ze sobą coś, czym będzie mógł się zająć w trakcie pobytu na lotnisku.

Warto wiedzieć, że rodziny z dziećmi mają swoje przywileje. Powinniście otrzymać pierwszeństwo, co oznacza, że unikniecie bardzo długiego stania w kolejce po bagaż.

Podróż samolotem może być dla malucha prawdziwą przygodą. Musisz tylko pamiętać o opłacie za jego przelot i zabraniu ze sobą wszelkich niezbędnych rzeczy, a na pewno znacznie ułatwisz mu to nowe wyzwanie.

Zobacz też: Jak podróżować z deską surfingową? Wszystko, co musisz wiedzieć przed planowanym wyjazdem

Więcej o: