Fala zniosła Brazylijczyka daleko od brzegu. Odnalazł się po pięciu dniach na bezludnej wyspie

Pewien Brazylijczyk miał niedawno okazję poczuć się jak rozbitek. Fala ściągnęła mężczyznę w głąb morza i wyrzuciła na bezludnej wyspie. Pechowiec spędził tam pięć dni, zanim został uratowany. Jak sam mówi, przeżył, dzięki piciu deszczówki.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Borneo. Odwiedź tę wyspę, zanim będzie za późno

Jak podaje serwis SBT News, 51-letni brazylijski ogrodnik Nelson Nedy Ribeiro w poniedziałek 8 sierpnia spacerował wzdłuż skały w regionie Roncador (Grumari). W pewnym momencie stracił równowagę i spadł do oceanu. Prąd morski zniósł go na bezludną wyspę Ilha das Palmas. Mężczyzna próbował wrócić na stały ląd, ale nie dał rady. Spędził na wyspie pięć dni, nim go stamtąd zabrano.

Wyspy, które odstraszają turystówWyspy, które odstraszają turystów. To m.in. brazylijska "wyspa węży"

Przeżył pięć dni na bezludnej wyspie. Żyje dzięki piciu deszczówki

Brazylijczyk nie mogąc wrócić na stały ląd, poszedł w głąb wyspy. Znalazł tam drewniany domek używany przez rybaków. W środku były dwa koce, dwie pokrojone cytryny i trochę węgla. Ogrodnik przez pięć dni pił deszczówkę, zjadł też wspomnianą cytrynę i węgiel, aby zaspokoić głód. 

W tym czasie rodzina Nelsona szukała go poprzez media społecznościowe, a od dziewiątego sierpnia przeszukiwała też szpitale. Pechowego dnia 51-latek wyszedł z domu bez telefonu komórkowego. Ogrodnik został uratowany tuż po tym, jak w sobotę (13 sierpnia) zauważył go surfer, który niezwłocznie powiadomił odpowiednie służby. Samo uratowanie mężczyzny uwieczniono na nagraniu, które można obejrzeć w serwisie YouTube.

 

Gdy odnaleziono Nelsona był odwodniony, podrapany i posiniaczony po upadku na skały. Na szczęście jego obrażenia były lekkie. Został zabrany helikopterem do szpitala Lourenço Jorge w Barra da Tijuca. Obecnie został już wypisany i spędził Dzień Ojca (w Brazylii to święto obchodzone jest 14 sierpnia) z rodziną.

KretaNajpiękniejsze wyspy. Wyspy świata, które musisz odwiedzić

Więcej o: