Albania wakacje - piękny kraj z południa Europy, który oferuje więcej niż tylko morze i góry

Jeśli szukasz pomysłu na wakacje to Albania będzie miejsce w sam raz dla ciebie. Ten piękny kraj z południa Europy ma bowiem znacznie więcej do zaoferowania niż morze i góry. Przekonajcie się sami.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Albania leży na Bałkanach w południowo - wschodniej Europie. Granicy z takimi państwami jak Grecja czy Macedonia Północną. Ma dostęp do dwóch mórz - Adriatyku na zachodzie oraz Morza Jońskiego na południowym- zachodzie. Jednakże sam kraj składa się w trzech czwartych z gór i wyżyn. Nie brzmi jak miejsce idealne na urlop? Wręcz przeciwnie - Albania na wakacje nadaje się idealnie. Nie wierzycie? Zobaczcie, jakie atrakcje skrywa ten niewielki, bałkański kraj.

Albania - wakacje dla każdego. Cudowna przyroda i mnóstwo atrakcji

Albania to świetny pomysł na wakacje z rodziną. To niewielkie państwo skrywa wiele atrakcji dla każdego. Wybraliśmy kilka najciekawszych:

  • Park narodowy Shebenik-Jabllanice -  jest naprawdę wart odwiedzenia. W jego skład wchodzą dwie rzeki i czternaście jezior, pięknie wkomponowanych w górski krajobraz,
  • Butrint (Butrinti) to jednocześnie osada, jak i stanowisko archeologiczne. Miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W osadzie można zobaczyć takie relikty przeszłości jak ruiny teatru czy bazyliki chrześcijańskiej z VI wieku. Otoczenie z kolei zostało ustanowione Parkiem Narodowym Butrint,
  • Jezioro Koman - to sztuczne jezioro będące pozostałością po elektrowni wodnej. Jezioro ma 72 kilometrów długości, więc patrząc na mapę można je pomylić z rzeką. Po Koman można przepłynąć promem. Wycieczka jest możliwa w okresie letnim (od kwietnia do października). 
  • Szkodra - to miasto i gmina w Albanii. Będąc tutaj koniecznie musicie zobaczyć Ołowiany Meczet (albańczycy są w większości muzułmanami) oraz zamek Rozafa, pochodzący z czasów średniowiecza. Warto też udać się do Muzeum Historycznego. Warto wspomnieć, że Szkodra mieści się przy jeziorze Szkoderskim, największym na półwyspie bałkańskim. Jezioro otacza też park narodowy, w którym są ostoje różnych gatunków ptaków.
Więcej o: