Krzywy Las lub Hogwart - nie musisz jechać daleko, by odwiedzić te atrakcje. Wystarczy weekend w Polsce

Nasz kraj jest pełen tajemniczych i klimatycznych miejsc. Nie znajdziesz innych takich na świecie. Poznaj trzy nietypowe atrakcje, które znajdziesz tylko w Polsce. Warto zaplanować się wolny weekend i zobaczyć którąś z nich.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, by szukać niesamowitych atrakcji. W naszym kraju jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Niektóre z nich skrywają w sobie wiele tajemnic. Oto trzy nietypowe atrakcje, które znajdziesz tylko w Polsce. Zaplanuj sobie czas w weekend, bo te propozycje mogą cię zaskoczyć. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej artykułów na stronie Gazeta.pl

Tiktokerka robiła sesję zdjęciową na dmuchanym jednorożcu, gdy nagle porwał ją prąd wstecznyNiebezpieczny prąd wsteczny. Tiktokerka przestrzega przed zagrożeniem

Piramida w Rapie - miejsce mocy o ogromnej energii

Niedaleko granicy z Obwodem Kaliningradzkim leży niepozorna miejscowość, Rapa. Znajduje się tam niezwykły obiekt - jedyny w Polsce grobowiec w kształcie piramidy. 200 lat temu pochowano w nim rodzinę Fahrenheitów. Wszystko zaczęło się, gdy baronowi zmarła córka, Ninette. Według legendy dotknęła wcześniej posągu boga Annubisa. Mężczyzna kazał zbudować piramidę na wzór egipskich. Budowla wzniesiona została w miejscu przecięcia trzech linii energetycznych o potężnej mocy.

To jednak nie koniec historii. Niedługo po śmierci barona w okolicy zaczęło wymierać bydło. Mieszkańcy szukali przyczyny tego stanu rzeczy. Powiązali ją z klątwą piramidy Fahrenheitów i postanowili od razu ją przerwać. Legenda głosi, że pozbawili oni ciała głów i potem wszystko wróciło do normy. 

Niedokończony zamek w Łapalicach - polski Hogwart

Budowla wznosi się ponad miejscowością. Codziennie przyciąga wielu turystów z całego świata, a wokół niej urosło wiele legend. Jedna z nich mówi o tym, że zamek wznieść chciały władze PZPR. Wiadomo jednak, że pomysłodawca, Piotr Kazimierczak, nie miał zgody na jego zbudowanie. Dlatego od 20 lat stoi niedokończony, a przed wejściem do niego ostrzega tabliczka z napisem "Teren budowy, wstęp surowo wzbroniony". Zamek miał być spełnieniem marzeń. 12 wież symbolizujących apostołów, 365 okien, czyli tyle, ile dni w roku, 52 komnaty jak 52 tygodnie w roku - wszystko miało swoją symbolikę. 

w 2015 roku fani Harry'ego Pottera wpadli na pomysł, że... odkupią zamek w Łapalicach i zrobią z niego drugi Hogwart. W tym celu założyli zbiórkę. Niestety, celu nie udało się osiągnąć.

Krzywy las w Nowym Czarnowie

To jedna z trzech nietypowych atrakcji, które spotkasz tylko w Polsce. Krzywy las jest pomnikiem przyrody i znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Na jego terenie jest 50 sosen o dziwnym kształcie. Jest wiele hipotez, które tłumaczą sposób ich powstania, ale żadna nie została potwierdzona. Prawda jest zaskakująca - "krzywulce" były po prostu w taki sposób zasadzone. Warto jednak odwiedzić to miejsce, by podziwiać nietypowe drzewa.

Widmo Brockenu uchwycone w drodze na Rysy 9 września 2018 roku"Myśleli, że spotykają na szlaku anioły". Niecodzienne zjawisko w Tatrach

Więcej o: