Krzywy Las lub Hogwart - nie musisz jechać daleko, by odwiedzić te atrakcje. Wystarczy weekend w Polsce

Nasz kraj jest pełen tajemniczych i klimatycznych miejsc. Nie znajdziesz innych takich na świecie. Poznaj trzy nietypowe atrakcje, które znajdziesz tylko w Polsce. Warto zaplanować się wolny weekend i zobaczyć którąś z nich.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, by szukać niesamowitych atrakcji. W naszym kraju jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Niektóre z nich skrywają w sobie wiele tajemnic. Oto trzy nietypowe atrakcje, które znajdziesz tylko w Polsce. Zaplanuj sobie czas w weekend, bo te propozycje mogą cię zaskoczyć. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej artykułów na stronie Gazeta.pl

Piramida w Rapie - miejsce mocy o ogromnej energii

Niedaleko granicy z Obwodem Kaliningradzkim leży niepozorna miejscowość, Rapa. Znajduje się tam niezwykły obiekt - jedyny w Polsce grobowiec w kształcie piramidy. 200 lat temu pochowano w nim rodzinę Fahrenheitów. Wszystko zaczęło się, gdy baronowi zmarła córka, Ninette. Według legendy dotknęła wcześniej posągu boga Annubisa. Mężczyzna kazał zbudować piramidę na wzór egipskich. Budowla wzniesiona została w miejscu przecięcia trzech linii energetycznych o potężnej mocy.

To jednak nie koniec historii. Niedługo po śmierci barona w okolicy zaczęło wymierać bydło. Mieszkańcy szukali przyczyny tego stanu rzeczy. Powiązali ją z klątwą piramidy Fahrenheitów i postanowili od razu ją przerwać. Legenda głosi, że pozbawili oni ciała głów i potem wszystko wróciło do normy. 

Niedokończony zamek w Łapalicach - polski Hogwart

Budowla wznosi się ponad miejscowością. Codziennie przyciąga wielu turystów z całego świata, a wokół niej urosło wiele legend. Jedna z nich mówi o tym, że zamek wznieść chciały władze PZPR. Wiadomo jednak, że pomysłodawca, Piotr Kazimierczak, nie miał zgody na jego zbudowanie. Dlatego od 20 lat stoi niedokończony, a przed wejściem do niego ostrzega tabliczka z napisem "Teren budowy, wstęp surowo wzbroniony". Zamek miał być spełnieniem marzeń. 12 wież symbolizujących apostołów, 365 okien, czyli tyle, ile dni w roku, 52 komnaty jak 52 tygodnie w roku - wszystko miało swoją symbolikę. 

w 2015 roku fani Harry'ego Pottera wpadli na pomysł, że... odkupią zamek w Łapalicach i zrobią z niego drugi Hogwart. W tym celu założyli zbiórkę. Niestety, celu nie udało się osiągnąć.

Krzywy las w Nowym Czarnowie

To jedna z trzech nietypowych atrakcji, które spotkasz tylko w Polsce. Krzywy las jest pomnikiem przyrody i znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Na jego terenie jest 50 sosen o dziwnym kształcie. Jest wiele hipotez, które tłumaczą sposób ich powstania, ale żadna nie została potwierdzona. Prawda jest zaskakująca - "krzywulce" były po prostu w taki sposób zasadzone. Warto jednak odwiedzić to miejsce, by podziwiać nietypowe drzewa.

Więcej o: