Poznaj trzy jeziora w Polsce, nad którymi odpoczniesz bez tłumów. Zdradzamy ustronne lokalizacje

Choć wakacje dobiegają końca, to przed nami jeszcze wiele ciepłych i słonecznych dni. Warto wybrać się wtedy na odpoczynek bez obecności tłumów. Jak się okazuje, są w Polsce miejsca, które spełniają ten warunek. Przedstawiamy trzy ustronne plaże nad jeziorami zapewniające komfortowy relaks na łonie natury.
Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Wypoczynek nad wodą nie zawsze musi być okupiony dużą ilością ludzi, hałasem, czy brakiem miejsca. Jak się okazuje, wystarczy poszukać mniej obleganych jezior, które zagwarantują nam udany relaks. Przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą się przydać podczas planowania weekendu lub popołudnia. 

Jezioro Wdzydze, czyli gdzie odpocząć, będąc na Kaszubach

Nazwa tej lokalizacji jest ściśle związana z malowniczą wsią Wdzydze Kiszewskie. Wybierając się na Kaszuby w poszukiwaniu sielskiego odpoczynku na łonie natury, warto odwiedzić to miejsce. To właśnie tam mamy szansę zwiedzić słynny skansen kaszubski, oraz spacerować szlakami Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Jednak Park oferuje nie tylko trasy, dla wszystkich miłośników wędrówek. Dużą jego część zajmuje Jezioro zwane Kaszubskim Morzem. To właśnie tu mamy możliwość odpocząć bez parawaningu, czy dużych grup ludzi. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi około 1450 ha, co pozwala na korzystanie z kajaków, łódek czy rowerów wodnych. Dookoła rozpościera się bujna zieleń i słychać odgłosy pomorskiej natury. 

 

Jezioro Kaliszańskie. Atrakcje w Wielkopolsce

Kolejną propozycją jest Jezioro Kaliszańskie w powiecie wągrowieckim. Ten wyjątkowy zbiornik został objęty programem Natura 2000. W jego ekosystemach odnotowano aż jedenaście gatunków zagrożonych wyginięciem. Obszar uznawany jest także jako istotny dla ptaków lęgowych wodno-błotnych takich jak żuraw, łabędź, gęś gęgawa, czy bąk. 

Udając się na wypoczynek, mamy możliwość obserwowania bogatej roślinności oraz spotkania wyjątkowych ptaków. Tak jak w przypadku innych jezior, możemy pływać kajakiem, lub łódką. Miłośnicy schładzania się w upalne dni również polubią tę lokalizację, ponieważ woda w Jeziorze Kaliszańskim ma II stopień czystości. 

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jezioro Śremskie, raj dla wędkarzy i miłośników spokoju

Ostatnią propozycją jest wypoczynek nad Jeziorem Śremskim. To jedno z najgłębszych zbiorników  Pojezierza Poznańskiego, ponieważ leży na głębokości sześciu metrów poniżej poziomu morza. Śremskie jest jeziorem morenowym i znajduje się w gminie Sieraków. To miejsce jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich wędkarzy.

Na głębokich wodach złowią największe leszcze, okonie, lub szczupaki. Te ostatnie często przekraczają wielkość jednego metra, a okonie sięgają powyżej 40 cm. Wszystko to za sprawą czystego ekosystemu, który pokochały te gatunki ryb.

Ze względu na głębokość jeziora warto wybrać się w gronie dorosłych, aby nie narażać dzieci na niebezpieczeństwo. Jeśli jednak zaopatrzymy się w kapoki, wspólna podróż łodzią może być bardzo przyjemną atrakcją dla całej rodziny.

Więcej o: