Gratisy w samolocie, czyli co możemy otrzymać podczas podróży? Wystarczy zapytać, są zupełnie darmowe

Wybierając się w podróż samolotem, zdajemy sobie sprawę z obowiązujących zasad. Informowaliśmy już o tym, dlaczego warto zwrócić uwagę na swój ubiór i w jaki sposób ten fakt może wpływać na możliwość podróżowania wyższą klasą. O czym jeszcze warto pamiętać? Co czeka nas na pokładzie samolotu?
Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Choć wakacje zbliżają się ku końcowi, to jednak wielu z nas wciąż planuje wyjazd za granicę na kilkudniowy odpoczynek. Co więcej, po zakończeniu sezonu, mamy szansę uniknąć przeciążonych lotnisk i długich kolejek. Jakie jeszcze pozytywne aspekty spotkają nas podczas lotu? Okazuje się, że niektóre linie szykują dla swoich pasażerów specjalne gratisy.

Gratisy na pokładzie samolotu, co możemy otrzymać?

Dawniej linie lotnicze oferowały posiłki dla pasażerów, jednak okres pandemiczny zmienił wiele w tej kwestii. Firmy niechętnie wracają do poprzednich rozwiązań, zatem dobrym zwyczajem staje się zabieranie własnego prowiantu. 

Jeśli jednak w trakcie podróży otrzymamy od obsługi jakiś drobny upominek w postaci wafelka lub czekoladki to oczywiście możemy go zabrać ze sobą. Podobnie jest w przypadku długich lotów, podczas których mamy szansę okryć się kocem lub założyć opaskę na oczy ułatwiającą zasypianie. 

Pamiętajmy jednak, że okrycie musimy oddać przed zakończeniem lotu. Opaskę możemy jednak zabrać ze sobą.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zasady na pokładzie samolotu. O czym musimy pamiętać?

Podróżując samolotem, musimy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoje oraz innych pasażerów. Dlatego tak ważne jest, aby wszelkiego typu drobne elementy, schować do bagaży podręcznych. Śmieci także mogą być źródłem kłopotów, dlatego nie wolno ich wyrzucać na ziemię czy zostawiać na siedzeniu. 

Karty informacyjne, czy gazetki należy odłożyć na swoje miejsce przed zakończeniem lotu. Pamiętajmy także, aby opuszczając pokład dokładnie sprawdzić, czy nie zapomnieliśmy swoich rzeczy. Zdarza się bowiem, że pasażerowie zapominają o książkach, dokumentach czy innych przedmiotach. Warto dokładnie sprawdzić zajmowane miejsce, oraz upewnić się, że nic nie upadło na podłogę. 

Więcej o: