Prawda wyszła na jaw. Na nagraniu widać jak przewożone są zwierzęta w samolotach

Samolotowe podróże są wygodne i szybkie. Obsługa dba, by komfort podróży - mimo wielu przeciwności - był w miarę na dość wysokim poziomie. Jednak co ze zwierzętami? Wiele osób nie wyobraża sobie zostawić swojego pupila, dlatego decydują się oni na zabranie ze sobą kota, psa lub innego zwierzątka do samolotu. Jednak czy taka podróż jest dla nich bezpieczna? Wszelkie wątpliwości rozwiał jedne z pracowników lotniska.

Wielu właścicieli swoich czworonożnych pupilów, którzy stoją przed dylematem, zabrania w podróż swojego zwierzaka, zastanawia się, jak wygląda ich transport samolotem. Czy jest bezpieczna? Czy pies lub kot będzie odpowiednio dobrze zaopiekowany? Na te i inne pytania odpowiada jeden z tiktokerów, który na swoim kanale opublikował filmy o tym, jak wygląda podróż samolotem czworonożnych przyjaciół.

Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W transporterach i na paletach – tak są przewożone zwierzęta

Jeśli chcemy zabrać w wakacyjną podróż swojego pupila, musimy przede wszystkim wyposażyć się w odpowiedni transporter, aby bezpiecznie przewieźć zwierzę. To, w jaki sposób są one transportowane na pokład samolotu, oraz umieszczane w odpowiednio do tego przeznaczonym miejscu, opublikował na swoim kanale w mediach społecznościowych jeden z pracowników obsługi lotniska.

Dj Sugue, bo o nim mowa - to młody chłopak, który chętnie dzieli się tym, jak wygląda jego praca od podszewki. Na swojego tiktoka wrzucił filmiki, pokazujące jak dany przewoźnik zajmuje się transportem zwierząt.

Widać na nich wyraźnie, że na pokład samolotu trafiają transportery ze zwierzętami na specjalnym taśmociągu, który wcześniej służył do transportu bagaży. Następnie klatki z psami i kotami stawiane są na paletach i wiązane pasami do podłoża, aby zapewnić im bezpieczny transport - także w czasie turbulencji.

Obrońcy zwierząt odradzają ten sposób podróży

Jeśli chodzi o opublikowane nagrania, to wywołały one lawinę komentarzy. Wielu miłośników zwierząt, jest zdania, że warunki transportu pupili nie są zbyt dobre. Zamknięcie na długie godziny, głośne dźwięki samolotu oraz innych zwierząt, oraz zmiany ciśnienia mogą przecież powodować u niektórych psów i kotów lęki, a nawet choroby.

Autor nagrań krótkich filmików, ukazujących transport zwierząt podczas podróży samolotem dodał kilka sprostowań. Na swoich filmikach przyznał, że forma przewozu czworonożnych przyjaciół jest różna w zależności od podejścia danego przewoźnika. Niektóre z firm lotniczych godzą się nawet na podróż pupila razem z jego opiekunem, jeśli oczywiście zostaną zachowane wszelkie względy bezpieczeństwa oraz uiszczona dodatkowa opłata.

Dla nieprzekonanych do podróży samolotem pozostaje droga lądowa (p. samochód lub pociąg) albo morska (np. statek lub prom).

Więcej o: