Gdzie na weekend w Polsce? Wskazujemy kilka ciekawych miejsc idealnych na wakacje

Długi sierpniowy weekend prawie się zaczął i wiele osób zastanawia się, jak spędzić ten letni czas. Przychodzimy z małą podpowiedzią, jakie są najlepsze miejsca na weekend w Polsce. Zobaczcie, gdzie warto spędzić kilkudniowy urlop.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Długi sierpniowy weekend prawie się zaczął i wiele osób zastanawia się, jak spędzić ten letni czas. Przychodzimy z małą podpowiedzią, jakie są najlepsze miejsca na weekend w Polsce. Zobaczcie, gdzie warto spędzić kilkudniowy urlop.

Gdzie na weekend w Polsce? Wybraliśmy trzy ciekawe miejsca

Szukacie pomysłu na długi, sierpniowy weekend? Wybraliśmy trzy ciekawe miejsca w Polsce na dłuższe wolne. Jeśli wybierzecie się tam, na pewno nie będziecie żałować. Nasze propozycje najlepszych miejsc na weekend to:

Toruń - miasto znajdujące się w województwie kujawsko - pomorskim, kojarzone przede wszystkim z piernikami i Mikołajem Kopernikiem. Jednak to wiekowe miasto ma do zaoferowania o wiele więcej. Toruń jest praktycznie otoczony rekreacyjnymi terenami leśnymi takimi jak Barbarka, Las Bielawski czy Lasy Ciechocińskie. Są też trzy rezerwaty - Las Piwnicki, Kępa Bazarowa oraz Rezerwat na rzece Drwęcy (najdłuższy rezerwat ichtiologiczny w Polsce). Oprócz przyrody, Toruń ma też sporo innych atrakcji:

  • Zamek Krzyżacki,
  • Planetarium,
  • Krzywa Wieża,
  • Żywe Muzeum Piernika,
  • Muzeum Toruńskiego Piernika,
  • Młyn Wiedzy.

Bieszczady - idealne miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Oprócz górskich wędrówek, można zobaczyć tutaj Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego oraz  Bieszczadzka Kolejka Leśna. Można również przejechać się drezyną rowerową. Wartym wymienienia jest też pokaz astronomiczny w Parku Gwiezdnego Nieba. Obie aktywności są dostępne w okresie letnim, więc warto skorzystać z tego faktu i odwiedzić Bieszczady w sierpniowy, długi weekend.

Gdańsk - nasza ostatnia propozycja na długi, wakacyjny weekend to jedno z miast Trójmiasta. Gdańsk słynie przede wszystkim z plaż jak Stogi czy Brzeźno, ale również z innych atrakcji turystycznych. Na pewno warto zobaczyć Muzeum Bursztynu, gdzie można podziwiać zarówno naturalne bursztyny, jak i zrobioną z niego biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. Piękną atrakcją na świeżym powietrzu są murale. Znajdują się one na ścianach budynków w okręgu ulic ul. Hynka, al. Rzeczypospolitej i al. Legionów. Murali jest ponad 60. Oprócz tego, w Gdańsku wypada odwiedzić Hevelianum - w tym miejscu szczególnie dzieci będą się dobrze bawiły. Tutaj łączą się ze sobą nauka, zabawa i historia. Zarówno młodsi, jak i starsi zwiedzający na pewno znajdą coś dla siebie.

Więcej o: