Jak podróżować z nartami w pociągu - sprawdź zasady przewożenia sprzętu [PORADNIK]

Jak podróżować z nartami i czy mały przedział to dobre miejsce? Miłośnicy sportów zimowych obawiają się przede wszystkim kradzieży. Ile kosztuje bilet na parę nart i jak ulokować sprzęt tak, aby był bezpieczny?

Jak podróżować z nartami pociągiem - kilka zasad na początek 

Jak podróżować z nartami pociągiem? Jaki bilet będzie nam potrzebny? Na stronie PKP Intercity możemy przeczytać, że podróżny, który legitymuje się ważnym biletem na przejazd w pociągu PKP Intercity, może zabrać ze sobą i przewieźć bez dodatkowych opłat w formie bagażu podręcznego:

Rzecz, którą można łatwo przenieść i która nie będzie stanowiła zagrożenia dla pozostałych pasażerów oraz nie wyrządzi szkody w pociągu: złożony wózek dziecięcy, złożony rower w pokrowcu, jedną parę nart, czy laptop. 

Podróżowanie z nartami pociągiem - jaki bilet będzie potrzebny? 

Miłośnicy zimowego szaleństwa z pewnością odetchnęli z ulgą, wiemy już jak podróżować z nartami pociągiem i że jest to możliwe bez dodatkowych opłat w ramach biletu wykupionego na przejazd.  Czas dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa. 

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Podróżowanie z nartami pociągiem - ile kosztuje chwila nieuwagi? 

Największą obawą właścicieli sprzętu jest kradzież, warto podkreślić, że nawet rzeczy, które przewozimy na dodatkowym bilecie, nie mogą pozostać bez opieki właściciela. Tym bardziej obsługa pociągu nie jest zobowiązana do pilnowania bagażu podręcznego, który przewozimy całkiem bez opłat. Ile kosztuje chwila nieuwagi podczas podróżowania z nartami pociągiem? Tyle, co sprzęt oraz masę nerwów, których można uniknąć. Wystarczy tylko pilnować narty i nie zostawiać ich w innym przedziale. 

Jak wygląda podróżowanie z nartami pociągiem - porady podróżnych 

Jak wygląda podróżowanie z nartami pociągiem? Pierwsza podróż ze świeżo zakupionym sprzętem może budzić wątpliwości, na forach internetowych użytkownicy dzielą się wskazówkami na temat tego jak wygląda podróżowanie z nartami pociągiem i jak zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą. Według podróżujących sportowców najlepszym miejscem na narty będzie półka nad głową, na sprzęt zabezpieczony pokrowcem można położyć walizkę, co dodatkowo utrudni działanie postronnych osób. Jako najbardziej bezpieczne miejsce wskazano to przy oknie. I na koniec oczywista zasada, która mówi o tym, że nie pozostawiamy nart bez opieki. Podróżowanie większą grupą może być bardziej wygodne, ale też usypia czujność. W przypadku nocnych tras warto zorganizować dyżury. Bezpieczeństwo przewożonego sprzętu nie kończy się w wagonie, peron to kolejne miejsce, gdzie należy mieć oczy dookoła głowy. Często zdarza się też tak, że przez własne roztargnienie zapomnimy o najważniejszym bagażu. Dlatego narty zawsze warto kłaść w zasięgu wzroku. Nie kładźmy sprzętu, którego wartość przekracza często kwotę miesięcznej wypłaty lub więcej za ławką, czy pod stolikiem. 

Zobacz też: Jak podróżować z psem? Samolot jako jeden z możliwych środków transportu [PORADNIK]

Więcej o: