Z tego nigdy nie korzystaj w hotelu. Pokojówka ostrzega na TikToku: Pod żadnym pozorem nie chodź boso

Evangeline to pokojówka hotelowa, która publikuje na TikToku sekrety swojego zawodu. Ze swoimi obserwatorami dzieli się filmikami o tym, co robi w swojej pracy. Niedawno na jej profilu pojawiło się wideo, w którym ostrzega, czego nigdy nie robić w hotelowym pokoju.

W pokojach hotelowych panuje porządek, a czysta i pachnąca pościel sprawia, że od razu chcemy położyć się do łóżka. Jednak czy jest tak idealnie, jak nam się wydaje? Nieco światła na tę sprawę rzuca pokojówka Evangelyn, która od wielu lat pracuje w amerykańskim hotelu. Opublikowała na TikToku ciekawy filmik, w którym mówi o rzeczach, których nigdy nie zrobi w pokoju... nawet tym najlepiej wysprzątanym.

Zobacz wideo Hel jest piękny, ale takiego go jeszcze nie widzieliście

Więcej ciekawych informacji o podróżach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Telefon Gdańsk ogłosił rekrutację na stanowisko oficjalnego TikTokera miasta

Tego lepiej nie robić w hotelowym pokoju. Pokojówka zdradza sekrety

Pokojówka pokazuje, że nawet idealnie wyglądający pokój hotelowy to tylko pozory. Nie zawsze jest tam tak czysto, jak to na pierwszy rzut oka wygląda. Kobieta podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na ten temat i zdradziła, że nigdy nie dotknęłaby pilota bez wytarcia go własnymi środkami czystości. Tak samo, zanim napije się ze szklanki zostawionej dla gości, dokładnie ją myje.

Moje czyszczenie i twoje czyszczenie nie są tym samym

- wyjaśniła na TikToku.

Mało tego kobieta nigdy nie usiądzie na narzucie pokrywającej łóżko. Dlaczego? Materiał prany jest tylko raz w roku. Oznacza to, że znajduje się na nim wiele zarazków. Od razu po wejściu do pokoju tiktokerka przenosi przykrycie łóżka w inne miejsce. Potwierdza to inna tiktokerka, która skomentowała filmik Evangelyn:

Pracowałam w Best Western, a narzuta była prana tylko raz w roku.

Tiktokerka nie spaceruje też boso po podłodze i dywanie. Zawsze ma na nogach buty. Nawet pod prysznicem.

Pod żadnym pozorem nie chodź po pokoju hotelowym boso! Nigdy.

Radzi, by goście hotelowi robili to samo, bo pracownicy nie zawsze dokładnie sprzątają te miejsca. Lepiej przez chwilę się pomęczyć niż ryzykować swoim zdrowiem. O tym samym mówią też internauci pod TikTokiem:

Zawsze sprawdzaj, czy nie ma pluskwy, nawet w fantazyjnych miejscach i hotelach. Ach i ludzie, weź kapcie domowe!
Nigdy nie chodź boso, dywan jest odkurzany, ale nie czyszczony, chyba że jest poplamiony.

Pokojówka nie używa też myjki hotelowej. Dodała również, że dokładnie sprawdza nawet ręczniki. Mogą być brudne. Dla Evangelyn ważne jest również bezpieczeństwo. Kiedy podróżuje sama, nigdy nie wypowiada głośno numeru pokoju i prosi o to samo recepcjonistów.

Prywatne wejścia do morza - linia brzegowa zajęta już od rana Prywatne wejścia do morza - linia brzegowa zajęta od ósmej

Więcej o: