Wakacje 2022. To tam Polacy chętnie wypoczywają we wrześniu. Nie narzekają ani na pogodę, ani na ceny

W tym roku urlopowym hitem jest Turcja. W ciągu ostatnich kilku miesięcy odwiedziło ją wielu turystów, w tym także z Polski. Piękna pogoda i przede wszystkim ceny adekwatne do jakości, przyciągają odwiedzających.

Od stycznia do czerwca 2022 r. Turcję odwiedziło 16,3 mln turystów. To dane, którymi chwali się Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji. Niewiele krajów może poszczycić się takim wynikiem, szczególnie, że świat dopiero podnosi się po pandemii koronawirusa. Polacy znajdują się w czołówce odwiedzających osób, zaraz za Niemcami, Brytyjczykami i Bułgarami.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Najniższe lądowanie świataNiesamowite nagranie z greckiej wyspy. "Najniższe lądowanie w historii"

Turcja to tegoroczny wakacyjny hit. Kusi cenami, piękną pogodą i licznymi atrakcjami

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 r. Turcję odwiedziło prawie 364 tysięcy Polaków. To o ponad 176 proc. więcej niż w zeszłym roku i o 12,9 proc. więcej niż w 2019 r. (który wcześniej został uznany za rekordowy). W czerwcu do kraju nad Eufratem przyjechało 189 tysięcy polskich Turystów (czyli o 141 proc. więcej niż w ubiegłym roku). 

Co sprawia, że Turcja stała się urlopowym hitem wśród Europejczyków? Przede wszystkim piękna pogoda (możemy liczyć na słońce i temperatury powyżej 20 stopni nawet w październiku) oraz hotele na wysokim poziomie. Do tego malownicze plaże położone nad czystymi wodami. Istotne są również rozsądne ceny. Tygodniowe wakacje all inclusive we wrześniu kosztują 2000 zł, a w sierpniu 2400 zł. Oferta jest bardzo bogata i obejmuje na przykład posiłki i różne atrakcje. Na Riwierę Turecką (gdzie znajdują się na przykład Alanya i Belek) polecimy z większości lotnisk. 

Ogromne znaczenie ma również fakt, że niedawno zniesiono obowiązek wizowy i nie trzeba okazywać zaświadczenia o szczepieniu po przylocie. Musimy jednak mieć przy sobie dowód osobisty.

Turcja. Turyści przyjeżdżają przez cały rok

Co ciekawe, Turcja od kilku lat stara rozszerza sezon turystyczny. Dlatego też możemy latać tam przez cały rok. Jesienią i zimą odwiedzamy Riwierę Turecką. Wiele osób kupuje tam ubrania, pamiątki i biżuterie, bo tamtejsze wyroby mają najwyższą jakość. Mało tego, usługi i hotele są tańsze niż latem. Wakacyjne leniuchowanie można połączyć również z poznawaniem historii i zwiedzaniem.

Stambuł od lat zachwyca miliony gości, którzy odkrywają w czasie spacerów jego największe zabytki i atmosferę zamkniętą w wąskich uliczkach bazaru

- powiedziała Marzena German z wakacje.pl cytowana przez wp.pl. Polacy chętnie jeżdżą też na narty, na przykład w Kapadocji trasy znajdują się na wysokości 3000 metrów. 

Ryanair odwołuje osiem tras lotniczych. Powodem nowy podatekRyanair zamyka osiem turystycznych tras, w tym także z Polski. W tle awantura

Więcej o: