Najniższe lądowanie w historii lotnictwa. Samolot przeleciał nad głowami turystów. "To szaleństwo"

W sieci w mgnieniu oka zrobiło się bardzo głośno o filmie, na którym widać niespotykaną rzecz. Chodzi o niezwykle niskie lądowanie samolotu. Nagranie szybko zdobyło ogromną sławę w internecie.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Wszyscy, którzy znajdowali się na lotnisku na greckiej wyspie Skiathos mogli podziwiać niecodzienne zdarzenie. Historyczne wręcz. Dziennik "Sky News" nazwał to "najniższym lądowaniem w historii". Samolot linii Wizz Air przeleciał rekordowo nisko nad ziemią. Ten wyczyn został uwieczniony na filmie, który robi furorę w internecie.

Rekordowo niskie lądowanie samolotu linii Wizz Air. Nagranie jest hitem w sieci

Rekordowo niskie lądowanie wykonał pasażerski odrzutowiec Airbus A321neo. Skiathos słynie z lotniska o bardzo krótkim pasie startowym, co wymusza niskie lądowania, ale to było wręcz historyczne. Samolot znajdował się na tak małej wysokości, że ludzie schylali głowy, aby nic im się nie stało. Niektórzy nawet krzyczeli ze strachu przed nietypową sytuacją. Samo nagranie zebrało już dwa i pół miliona wyświetleń oraz ponad 600 komentarzy:

To było absolutnie szalone! Również wspaniała robota osoby nagrywającej.
Epickie! Zdecydowanie niższe lądowanie niż w 2013. Kocham Skiathos, a samo oglądanie lądowania samolotów nad głową to ogromny dreszczyk emocji. Właściwe miejsce i właściwy czas. Cieszę się, że powstało to nagranie.
To szaleństwo, oni mogli dotknąć kół! 
Air Italy: To się nazywa niskie lądowanie. Wizz Air: Potrzymaj mi piwo.
 

Kanał GreatFlyer na YouTube już wcześniej publikował podobne filmiki, np. w 2013 roku. Wówczas pod bardzo niewielkim kątem wylądował samolot linii Air Italy 737-8BK. Ale tegoroczne nagranie pokazuje jeszcze niższe lądowanie.

Więcej o: