Gdańsk ogłosił rekrutację na stanowisko oficjalnego tiktokera miasta. Sprawdzamy zasady naboru

Gdańscy urzędnicy chcą skorzystać z możliwości, jakie dają media społecznościowe, więc ogłosiły rekrutację na stanowisko oficjalnego tiktokera miasta. Jakie są zasady naboru? Gdzie i jak się zgłaszać? Wyjaśniamy reguły castingu.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nagranie z drona rynku w Gdańsku

Gdańsk nie jest pierwszym miastem, które istnieje na TikToku. Swoje oficjalne konto w aplikacji ma między innymi Poznań oraz Łódź. Ogromną sławę zyskała też Stegna za sprawą filmiku użytkowniczki Sarusi55. Nic dziwnego, że Gdańsk również chce mieć swoje konto na TikToku. Od poniedziałku, 8 sierpnia 2022) r., ruszył casting na oficjalnego tiktokera Gdańska. Jak i gdzie się zgłosić? Kto może wziąć udział? Jakie są ramy czasowe naboru? Wyjaśniamy reguły.

Nagranie ze Stegny stało się viralem."Jestem w Stegnie na plaży. Jem właśnie gofry". Filmik z TikToka stał się viralem

Oficjalny tiktoker Gdańska - rekrutacja trwa. Przedstawiamy zasady zgłaszania

Żeby wziąć udział w castingu na oficjalnego tiktokera Gdańska trzeba mieć przynajmniej 16 lat (małoletni muszą dostarczyć zgodę od rodziców bądź opiekunów prawnych) oraz nie być związanym żadną umową, która utrudniać bądź uniemożliwia wzięcie udziału w rekrutacji. A jak się zgłaszać? Na adres e-mail Urzędu miasta Gdańska (umg-casting@gdansk.gda.pl) nagranie, które spełnia poniższe zasady:

  • trwa maksymalnie dwie minuty,
  • zawiera prezentację zgłaszającej się osoby oraz wyjaśniające, dlaczego ma zostać oficjalnym tiktokerem Gdańska.

Nagranie musi być przesłane jako załącznik wraz ze zdjęciem twarzy osoby zgłaszającej się do castingu. Film musi być udostępniony na dowolnej platformie w trybie nieograniczonego w czasie dostępu, np. YouTube, Vimeo, Google Drive etc. Szczegółowe zasady i terminy są opisane w Regulaminie castingu.

Gdańsk znalazł się na liście 'najbardziej niedocenionych miast w Europie'Polskie miasto wśród "najbardziej niedocenionych w Europie" [LISTA]

Jak wyglądają ramy czasowe? Nagrania można przesyłać do 26 sierpnia do godziny 23.59. 31 sierpnia zostaną wyłonieni szczęśliwcy, którzy przejdą do II etapu, a wyniki całego castingu zostaną ogłoszone do 25 września 2022 roku. 

Jak będzie wyglądał II etap? Podobnie jak pierwszy, z tym że wideo będzie musiało trwać nie dłużej niż minutę, być zgodne z regulaminem TikToka oraz z wybranym zadaniem (będą trzy do wyboru). Na przesłanie nagrania będzie siedem dni.

Na koniec trzeba wspomnieć o nagrodach - te otrzyma nie więcej niż trzy osoby:

  • nagroda pieniężna w kwocie 2000 zł,
  • warsztaty z Piotrem Byliną (bardziej znanym jako Edzio),
  • możliwość publikacji swoich nagrań w mediach społecznościowych Gdańska (gdy zostaną zaakceptowane).
Więcej o: