Poznań. Weszli do wody w stroju Adama. Zamiast do raju, trafili w ręce policji

"Poznań - miasto doznań"? Pewna para chyba zbyt dosłownie wzięła sobie do serca ten często powtarzany slogan. Mężczyzna i kobieta zostali przyłapani przez przechodniów, gdy w środku dnia zażywali nagiej kąpieli w Parku Wilsona.

Na niecodzienny widok narażeni byli mieszkańcy i turyści wypoczywający w poniedziałek przed południem w poznańskim Parku Wilsona. Jak się okazuje, pewna para postanowiła urządzić sobie kąpiel w znajdującym się tam stawie. I choć już to może budzić pewne zdziwienie, dramatyzm całej sytuacji potęguje fakt, że... zażywający kąpieli byli nadzy. 

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

"Pan pływał nago, a pani bez majtek"

O całej sytuacji poinformował jeden z oburzonych mieszkańców, który był świadkiem nieobyczajnego wybryku. Swoją wersją podzielił się z portalem e-poznan.pl:

Pan pływał nago, a pani bez majtek, po czym pijana nie mogła wyjść, pokazując goły tyłek wszystkim. W parku były dzieci.

Czytelnik podkreślił także, że przechodnie kilkukrotnie zwracali krnąbrnej parze uwagę, że to nie jest odpowiednie miejsca na tego typu zabawy.

Zażywająca kąpieli para nie reagowała jednak na prośby przechodniów. Na miejsce wezwano policję i strażników miejskich. Portal e-poznan.pl zaznacza, że nie wiadomo, jak zakończyła się interwencja służb. 

Tłumy nad Bałtykiem? Zobacz to zdjęcie, a przestaniesz narzekać Tłumy nad Bałtykiem to nic. Zobacz to zdjęcie, będziesz w szoku

Mandaty za nieobyczajny wybryk 

Warto pamiętać, że podobne zachowania mogą zostać ukarane. Jak komentuje dla cytowanego powyżej portalu mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji, aby wręczyć manat za nieobyczajne zachowanie, konieczne jest oficjalne zgłoszenie od świadka, który poczuł się takim wybrykiem urażony lub dotknięty.

- Osoba, która dopuści się nieobyczajnego wybryku, polega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze grzywny nawet do 1500 złotych - wyjaśnia funkcjonariuszka. 

Tysiące śniętych ryb w Odrze. Woda została zatruta? Odra. Tysiące martwych ryb wyrzuconych na brzeg. "Dryfują w agonii"

Więcej o: