Najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem to nie tylko plaże. TikTokerka wskazuje trzy, które warto odwiedzić

Najpiękniejszych miejsc nad Bałtykiem jest wiele. Trudno więc zdecydować się, które z nich warto odwiedzić, często podczas dość krótkiego urlopu. Turystom z pomocą przyszła jedna ze znanych podróżniczych tiktokerek, która wybrała trzy najlepsze miejsca nad Bałtykiem, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Linia brzegowa Morza Bałtyckiego ma około 8100 kilometrów i jest bardzo urozmaicona i rozwinięta. Tworzą ją m.in. liczne zatoki, zalewy, półwyspy, a także wyspy. Decydując się na wypoczynek nad morzem w naszym kraju, również możemy przebierać w pięknych miejscach i atrakcjach. Które z nich wybrać? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"

Najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem. Tiktokerka wybrała m.in. Woliński Park Narodowy

Znana tiktokerka travellady.pl, wyszła naprzeciw oczekiwaniom turystów i opublikowała nagranie z listą najpiękniejszych miejsc nad Bałtykiem. Na pierwszym miejscu znalazł się Woliński Park Narodowy, który jak sama nazwa wskazuje, ochrania wyspę Wolin. Krajobraz parku słynie z robiących wrażenie klifów oraz wysokich nadmorskich brzegów, ale też unikatowego świata zwierząt. Znajduje się tu również zagroda pokazowa żubrów, którą warto odwiedzić, jeśli spędzamy urlop z dziećmi.

Miłośnicy spacerów również znajdą tu coś dla siebie, ponieważ w parku wytyczono sieć szlaków turystycznych i ścieżek dydaktycznych. Warto również zwiedzić stanowiska broni V-3 w miejscowości Zalesie, które były tajnym poligonem doświadczalnym. Ekspozycja umiejscowiona jest w bunkrze, więc zwiedzanie jest wyjątkową przygodą.

Piękne miejsca nad Bałtykiem. Wydma Czołpińska i Łącka obowiązkowym punktem

Wydma Czołpińska to jeden z dwóch terenów wydmowych udostępnionych dla turystów w Słowińskim Parku Narodowym. Jednym z największych plusów jest to, że nawet w szczycie sezonu turystycznego nie jest tam tłoczno. To ruchome  pole wydmowe osiąga wysokość maksymalne 56 metrów. Świetnie sprawdzi się na rodzinną wycieczkę, ale i romantyczny spacer we dwoje. To niezwykle urokliwe miejsce każdego sezonu rozkochuje w sobie fotografów i amatorów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei Wydma Łącka jest już bardziej znana wśród turystów. Znajduje się niedaleko Łeby, a można na nią dostać się m.in. rowerem, pieszo lub meleksem. Po drodze na wydmę warto wstąpić do Muzeum Wyrzutni Rakiet.

Szlak wokół Jeziora Gardno. Idealne miejsce dla aktywnych

Szlak wokół Jeziora Gardno to idealne miejsce dla turystów, którzy lubią aktywny wypoczynek. W zależności od upodobań można wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową. Ścieżki przyrodnicze obfitują nie tylko w piękne krajobrazy, ale również w stanowiska lęgowe ptaków wodnych i błotnych. Znajdują się tu też zabytki oraz liczne atrakcje. Nad samym jeziorem warto zobaczyć wielki głaz zwany Diabelskim Kamieniem oraz skorzystać z okazji i spróbować swoich sił w sportach wodnych.

Więcej o: