Przeszkadzają ci tłumy nad Bałtykiem? Jak zobaczysz to zdjęcie, przestaniesz narzekać

Wakacyjne upały dają się we znaki nie tylko w Europie. Również w Chinach słupki rtęci w termometrach oscylują w okolicach 30 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że wiele osób wybrało się na wycieczkę do parku wodnego. Jak wiele, dobrze obrazuje poniższa fotografia.

Wypoczynek nad wodą kojarzy się z relaksem i dobrą zabawą. Trudno jednak mówić o błogim spokoju, gdy dookoła prawdziwe tłumy. I choć może się wydawać, że czasem nad rodzimym Bałtykiem trudno znaleźć wolny skrawek plaży, to jednak mamy dowody na to, że zawsze może być gorzej.

Zobacz wideo Park of Poland już otwarty. To największy zadaszony park wodny w Europie. Byliśmy na miejscu

Głowa przy głowie, człowiek na człowieku

Jeśli po lekturze tych artykułów: Bitwa o cukier i papier toaletowy? Zapomnijcie! Teraz trwa bijatyka o miejsce na plaży. "Trudno znaleźć dobre"Turystyczny Armagedon na plaży w Łebie i nie tylko. Szczyt sezonu urlopowego, więc nad wodą tłumy [KAMERKI] myślicie, że tłoczono może być tylko nad polskim morzem, wyprowadzamy was z błędu. 

Ostatnio media społecznościowe obiegły zdjęcia wykonane w jednym z chińskich aquaparków. Fotografia naprawdę robi wrażenie, w wodzie znajdują się bowiem setki stłoczonych osób, prawdziwa plątanina rąk, głów i kolorowych dmuchanych kół, które bezwładnie dryfują w basenie. 

 

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Internauci komentują: "Jak to możliwe, że to jest przyjemne"

Pod umieszczonym wpisem szybko pojawiła się lawina komentarzy. Internauci zastanawiają się, jak osoby na nagraniu są w stanie wypoczywać w takich warunkach.

Jak to możliwe, że to jest przyjemne
Piekło dla introwertyków

Jeszcze inni porównują obrazek do... festiwalu Woodstock.

Tak, Woodstock 99, kochanie

Część osób zastanawia się także nad bezpieczeństwem takiej formy wypoczynku. Zaznaczają, że trudno byłoby zauważyć osobę, która tonie i potrzebuje pomocy. 

Tylko czekać, aż ktoś utonie

Problem zaczęły zauważać także ośrodki, w których wypoczywają turyści Państwa Środka. Aby zapewnić bezpieczeństwo spragnionym wodnych atrakcji urlopowiczom, park wodny Heiyuhu Water Amusement Park w prowincji Heilongjiang zaczął ograniczać liczę wpuszczanych na teren obiektu osób. 

Więcej o: