Turystyczny Armagedon na plaży w Łebie i nie tylko. Szczyt sezonu urlopowego, więc nad wodą tłumy [KAMERKI]

Wakacje w pełni, piękna pogoda, a do tego Bałtyk niemal bez fal. Nic więc dziwnego, że chętnych do plażowania nie brakuje. Sprawdziliśmy, co dzieje się w nadmorskich kurortach. W wielu popularnych miejscowościach jest naprawdę tłoczno!

Tłumy nad Bałtykiem raczej nikogo nie powinny dziwić, podobnie jak parawany, do których "raczej" przywykliśmy. Zwłaszcza teraz, gdy mamy pełnię sezonu wakacyjnego. A przed nami jeszcze długi sierpniowy weekend, co może oznaczać, że plażach będzie jeszcze tłoczniej. Gdzie obecnie jest naprawdę wielu turystów? Istne oblężenie przeżywa zwłaszcza nadbrzeże najpopularniejszych kurortów, które przyciągają atrakcjami, plażą, ale także wodą.

Zobacz wideo "Fuj", "To smutne". Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży

Armagedon na plażach - a to dopiero początek tygodnia. Nad Bałtykiem jest naprawdę tłoczno

Sprawdziliśmy, jak wyglądają we wtorek, 9 lipca plaże w popularnych nadbałtyckich miejscowościach. Pogoda zachęca do odwiedzin, a wybrzeże niemal bez fal to gratka dla miłośników kąpieli. Choć temperatura nie jest tropikalnie gorąca, nie brakuje chętnych do wypoczynku. Patrzą po niemal bezchmurnym niebie na kamerkach, ci, którzy mają już urlopy za sobą, mogą pozazdrościć plażowiczom.

Władysławowo - tłumy na plaży raczej nie szokują

Jednym z najpopularniejszych nadmorskich miejsc jest Władysławowo. To świetna baza wypadowa do Trójmiasta czy na Hel. Ma także dobre połączenie drogowe oraz kolejowe. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie oblegane przez turystów.

Władysławowo - plaża. Wtorek, 9 sierpnia 2022Władysławowo - plaża. Wtorek, 9 sierpnia 2022 https://www.webcamera.pl/

Ludzi na plaży zdecydowanie nie brakuje. Ci, którym przeszkadza towarzystwo innych, mogą skorzystać z dalszych wejść na plażę niż to ulokowane w samym centrum miasta. Warto też sprawdzić okoliczne plaże m.in. w Dębkach, Jastrzębiej Górze, a nawet Karwi.

Władysławowo - plaża. Wtorek, 9 sierpnia 2022Władysławowo - plaża. Wtorek, 9 sierpnia 2022 https://www.webcamera.pl/

Łeba - "parawaning" w pełnej krasie

Tłumy w wodzie, ale też na plaży - w pobliżu głównego wejścia trudno mówić o wolnej przestrzeni na piasku. Wiele osób jest także chętnych do kąpieli, choć temperatura średnio zachęca do wchodzenia do wody. Obecnie w Łebie Bałtyk ma 19 st. Celsjusza, ale jak widać na kamerach, dla turystów jest wystarczająco ciepła do pływania.

Łeba - plaża. Wtorek, 9 sierpnia 2022Łeba - plaża. Wtorek, 9 sierpnia 2022 https://leba.webcamera.pl/

Sarbinowo - tutaj trudno o wolny kawałek plaży

Położna w województwie zachodniopomorskim niewielka miejscowość Sarbinowo, może poszczycić się wąską, ale długą, piaszczystą plażą. Turystów przyciąga tutaj także stosunkowo tania baza noclegowa oraz dogodne położenie między bardziej rozrywkowym Mielnem a Ustroniem Morskim. Co zaskakujące, kamery nadmorskie pokazują, że we wtorek chętnych do plażowania w Sarbinowie nie brakowało. 

Sarbinowo - kamera, widok 9 sierpnia 2022Sarbinowo - kamera, widok 9 sierpnia 2022 https://sarbinowo.webcamera.pl/

W południe trudno było znaleźć miejsce do rozłożenia się na piasku w gąszczu parawanów i innych plażowiczów. Warto było jednak odejść nieco od głównego deptaka, by z powodzeniem zyskać nieco przestrzeni dla siebie. Kilka metrów od najpopularniejszego wejścia, turystów było znacznie mniej.

Więcej informacji o pogodzie i nie tylko znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: