Gdzie jechać na weekend, by nie zbankrutować? Cztery miejscowości, które warto odwiedzić

Dla wielu z nas letni weekend to czas na zwiedzanie. Nie musimy wyjeżdżać nad morze lub w góry i obawiać się, że zbankrutujemy. W Polsce jest wiele urokliwych miejsc, które przyciągają zabytkami, pięknymi uliczkami i licznymi atrakcjami. Wybraliśmy dla was cztery miasta, w których przeżyjecie niezapomniany city break.

Polska jest pełna interesujących miejsc, które warto zobaczyć podczas weekendowej podróży. Tam odpoczniemy, pozwiedzamy i będziemy mogli skorzystać z atrakcji. Część zabytków skrywa w sobie mnóstwo tajemnic, które nie zostały jeszcze odkryte. 

Zobacz wideo Były niemal doszczętnie zniszczone, ale mają nowe życie

Więcej informacji o pięknych miejscach w Polsce znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Otwock i okolice

Wydawałoby się, że ta miejscowość niczym się nie wyróżnia - nie ma tam zbyt wielu zabytków. Warto jednak wziąć ją pod uwagę. Otwock to część Zielonego Pierścienia Warszawy i miasto pełne ciekawych miejsc. Na uwagę zasługuje przede wszystkim "Czarna Dziura", czyli krater wypełniony wodą. Możemy udać się też do Parku Miejskiego, w którym ukryty jest dom uzdrowiskowy. W miejscowości znajduje się też muzeum, w którym poznacie historię miasta i jego mieszkańców. Jednak nie to przyciąga fanów przygód i zjawisk paranormalnych. Bowiem w Otwocku znajduje się opuszczony szpital psychiatryczny. Zofiówka, bo taką otrzymał nazwę, uznana jest za jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. W tym miejscu rozegrało się wiele dramatów, o których pamiętają szpitalne mury.

Olsztyn - stolica Warmii

Stolica Warmii od lat przyciąga turystów. Znajdziemy tam wiele ciekawych zabytków, na przykład Zamek Kapituły Warmińskiej, który możemy zwiedzić. Wzrok przyciąga również zabytkowa starówka z bazyliką, do której przejdziemy przez Wysoką Bramę. To jednak nie jest wszystko! W Olsztynie jest aż 16 jezior. To idealne miejsce na odpoczynek i kąpiel. Nad jeziorem Ukiel powstało centrum rekreacyjne.

Chełmno

To miasto, które przyciąga zakochanych. Na moście można zawiesić kłódkę z waszymi inicjałami, a w kościele znajdują się relikwię świętego Walentego. Swoje kroki warto skierować na rynek i pójść na spacer wzdłuż miejskich murów. Z wieży farnego kościoła podziwiać możecie panoramę miasta. Obowiązkowym punktem jest klasztor sióstr szarytek. Tam zobaczycie liczne wystawy, kryptę Magdaleny Mortęskiej oraz skarbiec. Uważajcie jednak, bo łatwo się tam zgubić i wejść poza klauzurę (miejsce, do którego świeccy nie powinni mieć wstępu).

Sanok

Niepozorne, małe miasteczko, które czeka na odkrycie. Tam zwiedzicie zamek królewski, w którym znajduje się Muzeum Historyczne. Udajcie się również do Muzeum Budownictwa Ludowego - będziecie mieli okazję zobaczyć, jak mieszkali nasi przodkowie. Uwagę przyciągają secesyjne kamienice i malownicze uliczki. Nawet cmentarze robią wrażenie, a na jednym z nich (położonym przy ulicy Rymanowskiej) znajdziecie grób rodziny Beksińskich. 

Więcej o: