Siedziała przy oknie w samolocie. Spojrzała na szybę i zamarła. Stewardesie także "opadła szczęka"

Pewna młoda Amerykanka leciała samolotem do Las Vegas. Podczas podróży miała miejsce przy oknie - takie, którego zazdrości wielu z nas. Gdy w pewnym momencie spojrzała na szybę, zamarła. Wezwała stewardesę, która również była w szoku na ten widok.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Młoda kobieta o imieniu Mia leciała samolotem linii Southwest z Tucson do Las Vegas. Podczas lotu lekko dotknęła okna łokciem. Szyba pękła, co wprawiło Mię w osłupienie. Jak powiedziała na filmiku opublikowanym na TikToku:

Jak to zobaczyłam, od razu wezwałam stewardessę, a jej opadła szczęka.

Wezwała stewardessę i nagrała krótkie wideo, na którym pokazuje, co się stało. Stewardesa po przyjściu na miejsce i zobaczeniu pękniętej szyby również była w szoku. Personel pokładowy sprawdził stan okna i upewnił się, że pasażerowie są bezpieczni. 

W samolocie pękła szyba. Stewardesa była w szoku

Mia opublikowała nagranie sytuacji na TikToku, gdzie otrzymała mnóstwo komentarzy wyjaśniających budowę samolotu:

Samoloty mają dwie szyby. Gdyby tak nie było, nie nagrałaby tego filmiku.
Wszystko jest w porządku. Samoloty mają dwa okna. Szyba zewnętrzna odpowiada za utrzymanie ciśnienia w kabinie, a wewnętrzne to po prostu pierwsza warstwa ochronna.
To tylko wewnętrzna szyba, choć powinna być mocniejsza, aby nikt się nie pokaleczył.
Wszystko jest w porządku z nią i samolotem. W maszynie są dwie szyby oddzielone warstwą powietrza. 

To prawda - w samolocie są dwie (niekiedy trzy) warstwy szyb w oknach. Na nagraniu widać pękniętą szybę wewnętrzną. Pod nagraniem Mii pojawiły się też komentarze, tłumaczące, żeby nie opierać łokci (ani innych części ciała) o pokładowe okna.

Z kolei sama zainteresowana dostała od linii lotniczych voucher na 300 dolarów jako rekompensatę za stres w podróży. To nie spodobało się części internautów, którzy uznali, że to Mia zbiła szybę. Kobieta skomentowała pod jednym z nagrań, że to, co pękło na pokładzie samolotu to "plastikowa warstwa zabezpieczająca okno", nie zaś sama szyba. 

Więcej o: