Grupa turystów odgrodziła się parawanami i zrobiła pole namiotowe. Nowi "królowie parawaningu"? [KAMERKI]

Kamerki w nadbałtyckich miejscowościach to okazja, by sprawdzić, jaka pogoda panuje nad morzem, czy jest tłoczno, ale także sposób, by podejrzeć "zwyczaje plażowe" Polaków. Miłośników parawaningu nie brakuje, ale są też tacy, dla których ten kawałek materiału to coś więcej niż ochrona przed wiatrem.

Nad Bałtykiem bywa wietrznie - nic więc na pozór dziwnego, że chcemy osłonić się od unoszącego się piasku, czy nawet spojrzeń innych. Co innego jednak jeśli parawany zaczynają służyć do budowania osiedli z prywatnym dostępem do morza, a nawet... ogradzania plaży, by stworzyć własne pole namiotowe. Tak właśnie zrobiła grupka turystów w Dębkach (województwo pomorskie).

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Nowi "królowie parawaningu"? Odgrodzili plażę, by stworzyć pole namiotowe

Kamera obrotowa na plaży w Dębkach monitoruje turystów przez całą dobę. Zresztą nie tylko tutaj - coraz więcej nadmorskich miejscowości decyduje się na taki system. O ile nikogo już nie dziwią rozstawione parawany, o tyle inwencja twórcza niektórych Polaków wciąż zadziwia. W tym sezonie widzieliśmy już chyba wszystko. No, może prawie.

W poniedziałek w Dębkach grupa turystów zaskoczyła innych plażowiczów. Z kilku parawanów ogrodzili sobie spory teren przy samych wydmach. Terenu może pozazdrościć nie jedna osoba mieszkająca w typowej polskiej kawalerce. Co więcej, parawany posłużyły do zbudowania własnego pola namiotowego.

Turyści w Dębkach i pole namiotoweTuryści w Dębkach i pole namiotowe https://www.nadmorski24.pl/kamery/10-debki-plaza-kamera-obrotowa-debki

Wewnątrz konstrukcji zmieściły się m.in. trzy namioty plażowe, materiałowy tunel dla dzieci i miejsce dla opiekunów. Jak udało się uchwycić kamerkom, wewnątrz z powodzeniem wypoczywały cztery pary dorosłych wraz z kilkoma podopiecznymi.

Pole namiotowe na plaży. Co jeszcze uchwyciły kamerki?

Podczas wakacji chcemy czuć się swobodnie, ale w tym roku nad bezpieczeństwem, ale też porządkiem na plaży czuwają kamerki internetowe. Im nic nie umknie! Wydmy są nad morzem ważnym elementem ochrony przeciwsztormowej. Tymczasem wielu turystów traktowało je jako toaletę lub przebieralnię. Teraz większość z nich chroni tzw. siatka leśna.

Plażowicze, którzy zbudowali sobie pole namiotowe, potraktowali ogrodzenie m.in. jako suszarkę na bieliznę. Tymczasem jak wskazują urzędnicy, lepiej tego unikać. Za zaśmiecanie wydm, niszczenie umocnień brzegowych, czy wchodzenie na nasypy grozi mandat. 

Traktują ogrodzenie wydm jak suszarkę. Turyści nad Bałtykiem nie stosują się do zasadTraktują ogrodzenie wydm jak suszarkę. Turyści nad Bałtykiem nie stosują się do zasad https://www.nadmorski24.pl/kamery/10-debki-plaza-kamera-obrotowa-debki

Trzeba jednak oddać sprytnym turystom w Dębkach, że zbudowali swoją konstrukcję z daleka od innych plażowiczów. Dodatkowo po opuszczeniu plaży posprzątali teren i zabrali z niego śmieci. Na plaży nie było tłumów, a ich konstrukcja nie pojawiła się o 6.00 rano, jak w przypadku innych mistrzów parawaningu. A może takie odgrodzenie się to dobry sposób na trzymanie pieczy nad podopiecznymi? 

Więcej o: