Urokliwe dziury nad Bałtykiem. 5 miejsc bez ludzi, w których naładujesz baterie i odpoczniesz jak nigdy

Szum morza, krzyk mew i piasek pod stopami. Nic tak nie relaksuje jak delektowanie się nadmorskim krajobrazem w spokoju. Potrzebujecie naładować baterie? Poznajcie miejsca nad Bałtykiem bez tłumów.

Choć Morze Bałtyckie może nam kojarzyć się jedynie z wysokimi cenami, tłumami na plaży i tzw. parawaningiem, to nic bardziej mylnego. Nadmorskie miejscowości skrywają w sobie wiele urokliwych perełek, które pozwolą Wam na wymarzony urlop nad wodą. Gdzie warto się wybrać? 

Zobacz wideo Czy zmiany klimatyczne mogą zagrozić ekosystemowi Bałtyku?

Miejsca nad Bałtykiem bez tłumów - Pogorzelica

Pogorzelica jest niewielką uzdrowiskową miejscowością zlokalizowaną w województwie zachodniopomorskim. Nie zastaniecie tu tłumów, według danych z 2018 roku wieś liczy około 174 stałych mieszkańców. Warto dodać, że tamtejsze kąpielisko zostało wyróżnione Błękitną Flagą. Jest to prestiżowe odznaczenie dla miejsc, które mogą pochwalić się czystą i piaszczystą plażą. Ta w Pogorzelicy jest zdecydowanie warta uwagi - urokliwa i szeroka z klifowym brzegiem.

Słajszewo - plaża bez tłumów 

Ta spokojna wieś położona jest na Kaszubach, zaledwie 4 km od morza. Szum fal i biały piasek niczym na zagranicznych wakacjach? Słajszewo z pewnością zachwyci was zjawiskową plażą. Będzie to doskonałe miejsce na relaks zarówno z drugą połówką, jak i rodziną. Miejsce sprzyja także wspólnym spacerom czy wycieczkom rowerowym. 

Cisza nad Bałtykiem. Białogóra

Jesteście zmęczeni miejskim gwarem? Wybierzcie się do Białogóry! Ta wypoczynkowa miejscowość jest położona między Łebą a Karwią na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziecie tu wyciszające lasy, które oddzielają miejscowość od Bałtyku. Wystarczy jednak około 1,5 km spaceru wśród sosen, a waszym oczom ukaże się piaszczysta plaża. 

Pustkowo. Ciesz się pustkami na plaży 

Jak sama nazwa wskazuje, Pustkowo jest idealnym miejscem do odpoczynku od tłumów. Tamtejsza plaża jest regularnie odznaczana Błękitną Flagą, w związku z tym możecie być pewni, że jest szeroka i czysta. Dodatkowo zobaczycie tu zachwycające klify oraz wydmy. Ciekawą atrakcją jest także replika krzyża z Giewontu

Mechelinki - spokój niedaleko Trójmiasta

Jeżeli jesteście w Trójmieście, ale męczą was tłumy turystów, możecie udać się do miejscowości oddalonej kilka kilometrów od Gdyni. Mechelinki to spokojna wieś kaszubska, w której czeka na was przystań rybacka i urokliwe molo spacerowe. Chociaż plaża jest dosyć wąska, to nie spotkacie tłumów turystów. Rodzice z dziećmi mogą tu nieco odetchnąć, bo znajduje się tam fragment strzeżonego kąpieliska. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: