Atrakcje Karpacz i okolice. Wodospad i wyciąg to punkt obowiązkowy. Co jeszcze zobaczyć?

Karpacz to miejsce, które oferuje bogatą ofertę turystyczną. Znajdziemy tam wiele ciekawych atrakcji, takich jak wyciąg, wodospad, liczne szlaki turystyczne czy ciekawe miejsca dla najmłodszych. Wszechobecna natura urozmaici nasz wypoczynek i pozwoli się wyciszyć. Z kolei Sudety i Łomnica zachwycą fanów trekkingu i wszelakich sportów.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Schyłek wakacji nie zniechęca po korzystania z wolnego czasu, wręcz przeciwnie. Jedną z ciekawszych form spędzania ostatnich dni lata jest aktywny wypoczynek w górach. Atrakcje Karpacza i okolicy to świetny pomysł na wyjazd, który chętnie wybierają Polacy. 

Atrakcje Karpacza i okolic - aktywny wypoczynek w górach

Turyści odwiedzający Karpacz nie mogą narzekać na nudę - miejsce obfituje w różnorodnych atrakcjach. Poza górskimi szlakami, rozmaitymi trasami rowerowymi oraz całym wachlarzem różnorodnych sportów znajdziemy tam także miejsca na relaks i ciekawe perły architektury. 

Karpacz to miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Położone jest w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy gdzie podziwiać możemy nie tylko niesamowite widoki, ale i korzystać z wielu atrakcji. Miłośnicy gór z pewnością nie będą się tam nudzić - malownicze i zróżnicowane pasmo, które ma wiele do zaoferowania m.in. najwyższy szczyt - Śnieżkę. Atrakcyjny punkt na mapie oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu - kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych dla turystyki pieszej, tory saneczkowe zimowe i całoroczne, wspinaczka, quady i sporty ekstremalne. Nie brakuje także muzeum, SPA czy klimatycznych restauracji. 

Wśród atrakcji nie można zapomnieć o flagowym punkcie na mapie, którym jest oczywiście Wodospad Dziki na Łomnicy, który uchodzi za jedną z ciekawszych miejsc w okolicy. Jest to także pewnego rodzaju zabezpieczenie antypowodziowe, które powstając, miało na celu ujarzmić nieprzewidywalny bieg rzeki, które uchodziła za najniebezpieczniejszą w Karkonoszach. Powstał on w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy i znajduje się na wysokości 1407 m n.p.m. W bliskiej okolicy znajdziemy także kolejkę na Kopę. 

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Wypoczynek w karpaczu - lista ciekawych atrakcji 

Poza górskimi wędrówkami i poznawaniem malowniczych tras warto odwiedzić także Punkt Grawitacyjny, gdzie samochody same wjeżdżają pod górkę, a wylana woda płynie w kierunku przeciwnym do spodziewanego. Ponadto będąc w okolicy nie można pominąć także wyciągu Winterpol w Karpaczu, z którego można korzystać przez cały rok. To okazja do podziwiania niezapomnianych widoków oraz szybkiego przetransportowania się na Kopę. 

Do pozostałych atrakcji, które warto zobaczyć, nalezą: 

  • Zapora na Łomnicy, 
  • Karkonoski Park Narodowy
  • Młynek Miłości w Karpaczu, 
  • Muzea, 
  • Góra Śnieżka, 
  • Kościół Wang
  • Pielgrzymy oraz Słonecznik, 
  • Schronisko Samotnia. 
Więcej o: