Do Polski znów dotarła fala gorąca. Jak Polacy znoszą upały? 71 proc. skarży się na dolegliwości

Do Polski dotarła fala upałów. Termometry wskazują nawet 37 stopni Celsjusza. Jak Polacy znoszą upały? Nie najlepiej. Aż 71 proc. skarży się na przewlekłe zmęczenie i osłabienie.

Z najnowszego badania Wirtualnej Polski wynika, że wielu Polaków odczuwa dolegliwości w związku z upałami. Wiele osób wskazało, że upały mają wpływ na ich samopoczucie i zdrowie. Co najbardziej doskwiera Polakom w czasie fali gorąca? Odpowiadamy.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Fala upałów w Polsce. Blisko 50 proc. badanych uważa, że przechodzi przez Polskę

Na pytanie, "czy w Twoim odczuciu przechodzi teraz przez Polskę fala upałów?" 5 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź "zdecydowanie tak", 42 proc. badanych odpowiedziało, że "raczej tak", a 27 proc. nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi. 5 proc. uważa, że nie mamy teraz do czynienia z falą upałów, a 1 proc. jest w tej kwestii pewna.

Jak Polacy znoszą upały? Wielu wskazuje na problemy ze zdrowiem

Wirtualna Polska zapytała również respondentów o to, jak znoszą upały. 4 proc. badanych wskazało, że letnie temperatury mają zdecydowanie pozytywny wpływ na ich zdrowie. Odpowiedzi "raczej pozytywny" również udzieliło 4 proc. respondentów. 10 proc. jest z kolei obojętna na upały. 20 proc. odczuwa negatywne skutki, a 38 proc. zdecydowanie negatywne. 24 proc. uczestników badania wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

71 proc. respondentów wskazało, że z powodu upałów odczuwa przewlekłe zmęczenie i osłabienie. 43 proc. wskazało na problemy ze snem, a 19 proc. udzieliło odpowiedzi dotyczącej nasilenia się problemów zdrowotnych. Tylko 7 proc. osób  poinformowało, że przy wysokich temperaturach ich samopoczucie jest dużo lepsze. Odpowiedź "inne" wybrało 5 proc. respondentów.

Badanie panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski zostało zrealizowane w dniach 22-25 lipca 2022 roku metodą CAWI. "Próba ogólnopolska licząca N=1067 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania" - brzmi opis badania.

Więcej o: