Tatry. Zjawiskowy spektakl na Kasprowym Wierchu. "Takie widoki zapadają w pamięć"

"Niebo jest idealnym, pustym płótnem, na którym zapisane są chmury", mawiał Jeb Dickerson. Jeśli dodatkowo ułożą się w niecodzienne kształty - mamy do czynienia z prawdziwą sztuką. W ostatnich dniach podobne dzieła mogli podziwiać turyści zwiedzający okolice Kasprowego Wierchu.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjątkowy spektakl, który odbywa się na niebie, bardzo często mogą obserwować turyści w pobliżu Kasprowego Wierchu i znajdującej się obok Kopy Kondrackiej. Trzeba jednak mieć odrobinę szczęścia i trafić na odpowiedni moment — w ostatnich dniach zdarzały się one dosyć często.

Podniebna przepaść. Między doliną a morzem

Na przełomie lipca i sierpnia turyści będący na szczycie Kasprowego Wierchu lub Kopy Kondrackiej mogli obserwować wspaniałe zjawisko. Z jednej strony gęste chmury przypominające morze przysłaniały widoki, z drugiej — malowały się wyraziste, zielone doliny. Ten swoisty kontrast tworzy niezapomniane wrażenie, jak twierdzą turyści: "Takie widoki zapadają w pamięć". Zjawisko to, choć tak niezwykłe, można bez trudu wyjaśnić. Jak wspomina portal zakopane.naszemiasto.pl:

Rejon ten leży na granicy między Polską a Słowacją. (...) Przy zmianie pogody zdarza się, że po jednej bądź po drugiej stronie mamy morze chmur. Czasami te chmury przelewają się z jednej strony grani na drugą.

Morze chmur w TatrachMorze chmur w Tatrach fot. Barbara Hadowska/Kronos Media

W sercu Tatr. Atrakcje Kasprowego Wierchu

Spektakularne chmury to nie jedyne widoki, którymi zachwyca Kasprowy Wierch. W Tatrach uznawany jest za jedno z ważniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. To nie tylko zasługa malowniczych krajobrazów, ale i słynnej kolejki linowej, dzięki której w nieco ponad 20 minut trafimy w samo serce Tatr.  Dla wielu podróżnych taka przejażdżka w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów sama w sobie stanowi wspaniałą atrakcję. Gdy już dostaniemy się na szczyt, możemy podziwiać Dolinę Gąsienicową, słowacką Dolinę Cichą oraz wiele innych szczytów, takich jak Beskid, Świnica czy Giewont.

Więcej o: