Ogromne upały i... śnieg? To możliwe. W jednym miejscu w Karkonoszach wciąż jest biała pokrywa

W sierpniu, gdy Polska wraz z innymi krajami Europy zmaga się z upałami, wciąż są miejsca, gdzie nadal zalega pokrywa lodowa. Takim miejscem jest Karkonoski Park Narodowy. Pracownicy wrzucili zdjęcie z białym puchem wciąż pokrywającym połać górskiego terenu.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Karkonoski Park Narodowy (KPN) znajduje się w Sudetach, gdzie został wyznaczony, aby chronić rzadką przyrodę. Jednym z pierwszych obszarów parku były Śnieżne Kotły, czyli dwa polodowcowe kotły. W tym właśnie miejscu mimo panujących upałów wciąż można zobaczyć śnieg. Personel KPN na dowód podzielił się zdjęciem tego przyrodniczego fenomenu.

Świątynia WangKarpacz atrakcje turystyczne dla każdego - od parku bajek po dom kata

Śnieg w upalne wakacje? Tak, w Karkonoskich Śnieżnych Kotłach

Zdjęcie pokrywy śnieżnej zalegającej w Śnieżnych Kotłach na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego zrobiono 3 sierpnia 2022 roku kilkanaście minut po siódmej rano. Ściślej rzecz biorąc, jest to resztka śniegu z zeszłego roku. Fotografie zostały opublikowane na Twitterze, Facebooku i Instagramie KPN. 

 

Co ciekawe, nie jest to pierwszy taki wpis w tym roku w mediach społecznościowych. Pracownicy Parku podzielili się miesiąc temu - 20 lipca o podobnej godzinie:

Ostatni płat śniegu w Karkonoszach. W Małym Kotle Śnieżnym. Jak mówi nasz klimatolog Krzysztof Krakowski, ten śnieg spadł na początku stycznia. W ubiegłym roku śnieg zniknął w Karkonoszach 19 lipca, czyli w tym roku trwa dłużej. Raczej już jednak długo nie przetrwa.

Jak się okazuje, śnieg w Śnieżnych Kotłach wciąż leży, choć w nieco mniejszej ilości. Jednak jest mało prawdopodobne, żeby przetrwał tak cały rok. Chociaż z drugiej strony, nigdy nic nie wiadomo.  Internauci trzymają kciuki za dotrwanie pokrywy śnieżnej do nowego opadu. Jako ciekawostkę dodamy, że ostatni raz śnieg leżał w Karkonoszach przez cały rok 60 lat temu.

Karpacz wyciągAtrakcje Karpacza i okolic - idealne miejsce na wakacyjny urlop

Więcej o: