Bilety lotnicze za kilkadziesiąt złotych. Twórcy z TikToka zdradzają proste triki

Mimo że część turystów zakończyła już swoje urlopy wypoczynkowe, dla wielu sierpień jest miesiącem letnich wyjazdów. Zwłaszcza gdy do rajskich krain da się zdobyć bilety lotnicze za kilkadziesiąt złotych. Twórcy na portalu TikTok podpowiadają, jak to zrobić.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Za nami półmetek wakacji. Mimo że niektórzy zakończyli już swoje urlopy wypoczynkowe, część osób w dalszym ciągu szuka atrakcyjnych ofert na wyjazd. W czasach szalejącej inflacji i wzrostu cen wcale nie jest to łatwe, ale możliwe. Z pomocą na wyszukiwanie tanich biletów lotniczych i z cennymi wskazówkami ruszyli twórcy na TikToku, prezentując swoje patenty. 

Jedna aplikacja, wiele możliwości

Jeśli szukamy sposobów na ograniczenie wydatków w związku z urlopem wakacyjnym, TikTok jest doskonałym portalem, na którym każdego dnia pojawia się wiele wskazówek podróżniczych. Dowiemy się tam na przykład jak zabrać na pokład samolotu dodatkowy bagaż bez żadnych opłat lub gdzie szukać lotów, żeby było najtaniej. Użytkowniczka profilu @hoopdoprzodu przedstawia aplikację Hopper, która ma za zadanie ułatwić wyszukiwanie tanich biletów lotniczych. Jak wspomina autorka w swoim filmiku na portalu:

Ta aplikacja obserwuje ceny, analizuje i wysyła powiadomienie o najlepszej cenie.

Wystarczy sprecyzować punkty podróży, ustalić dogodne dla siebie daty i zaczekać, aż wyszukiwarka przedstawi najbardziej atrakcyjne propozycje. Aplikacja powstała z myślą o osobach, które często podróżują samolotami. Ponadto cechuje ją prosta, intuicyjna obsługa oraz rozwinięta baza danych, która systematycznie jest uzupełniana.

Bilety lotnicze za kilkadziesiąt złotych

Z kolei jedna z użytkowniczek na swoim profilu pod nazwą @lifeofjazz__ zdradziła, że najlepiej jest używać wyszukiwarki Google Flights. Następnie wpisać miasto, z którego planujemy lot — pole z datą i miejscem docelowym należy pozostawić puste. Po określeniu przybliżonego terminu wyjazdu (na przykład: weekendowa wycieczka w sierpniu) oraz zaznaczeniu w filtrach najniższej ceny, wyszukiwarka przedstawi nam atrakcyjne oferty lotów, nawet za kilkadziesiąt złotych. Przykładowo: w sierpniu z Warszawy do Wiednia będzie można lecieć za 79 złotych, a do Paryża za 229 złotych. 

Więcej o: