Pociągiem z Gdyni do Pragi. Dobra wiadomość dla czechofilów

Do stolicy Czech dotrzemy pociągiem z Gdyni? Wszystko na to wskazuje. Na uruchomienie połączeń znad Bałtyku wciąż niecierpliwie czekają mieszkańcy Trójmiasta. Szanse na to stają się coraz większe, bo Urząd Transportu Kolejowego wydał nowe decyzje. Obecnie pociągiem do Pragi wybierzemy się m.in. z Warszawy, Katowic czy Krakowa.

Praga to lubiany kierunek wśród Polaków. Zachwyca nie tylko słynnym Mostem Karola, ale i wyjątkową architekturą starego miasta i licznymi zabytkami. Stolica Czech jest idealnym miejscem na wypady typu city break. Można wybrać się tam nie tylko samolotem, autokarem czy samochodem, ale i pociągiem. Na tę możliwość jednak wciąż czekają mieszkańcy Trójmiasta. Zapadła pierwsza decyzja w tej sprawie. 

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Pociągi z Gdyni do Pragi 

Urząd Transportu Kolejowego poinformował o przyznaniu pięciu nowych decyzji dla czeskiego przewoźnika RegioJet. Firma wnioskowała o pozwolenie na wykonywanie m.in. kursów z Trójmiasta do Pragi oraz Krakowa. W przypadku tego pierwszego decyzja była pozytywna, w drugim odmowna. 

UTK przyznał przewoźnikowi tzw. ograniczony dostęp na trasie z Gdynia-Praga. Zgodnie z nim RegioJet będzie mógł uruchomić jedną parę pociągów dziennie. 

Połączenie uzupełni ofertę krajowych przewoźników kolejowych oraz zrealizuje dodatkowe potrzeby pasażerów zainteresowanych podróżami wakacyjnymi z Pragi do Gdyni.

- poinformował UTK

W Polsce pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach: Międzylesie, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko Miasto, Bardo Śląskie, Wrocław Główny, Rawicz, Leszno, Kościan, Poznań Główny, Gniezno, Inowrocław, Bydgoszcz Główna, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Sopot, Gdynia Główna.

Choć mieszkańcy Trójmiasta mogą cieszyć się z przyznanej decyzji, to na pierwszy przejazd do Pragi będą musieli jeszcze poczekać. Data uruchomienia połączeń znad Bałtyku do czeskiej stolicy nie jest jeszcze znana. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: