Czy to Majorka? Może Malediwy? Albo Zanzibar? Nie, to Polska. Trzy najpiękniejsze plaże w kraju

Najpiękniejsze plaże kojarzą się przede wszystkim z miejscami takimi jak Majorka, Malediwy czy modny ostatnio Zanzibar. Ale równie cudowne kąpieliska mamy w Polsce. Gdzie? Przedstawiamy "świętą trójcę" wśród polskich plaż.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Nad polskim morzem wbrew pozorom jest wiele naprawdę pięknych kąpielisk z idealnie czystym piaskiem i wieloma udogodnieniami dla wczasowiczów. Wśród tych plaż szczególnie wyróżniają się trzy - w Świnoujściu, w Sopocie oraz w Ustce. Co czyni je tak wyjątkowymi? Zobaczcie sami.

Trzy najpiękniejsze plaże w Polsce. Chluba naszych kąpielisk 

Nasz krótki ranking zaczniemy od miejsca trzeciego, czyli od plaży w Ustce. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Przede wszystkim, trzeba wspomnieć, że plaże w Ustce są dwie - wschodnia i zachodnia, co jest spowodowane ujściem rzeki Słupi do Bałtyku. Co charakteryzuje to miejsce? Idealnie czysty piasek oraz również wspaniałą wodą. Warto wiedzieć, że przy wschodniej plaży jest latarnia morska oraz promenada z wieloma punktami gastronomicznymi. Dodatkowo latem są dmuchane konstrukcje dla dzieci i zjeżdżalnia wodna. 

Drugą cudowną plażą na liście jest kąpielisko w Sopocie. Również ma czysty i miękki piasek oraz wodę w sam raz do pływania. Jedną z ważniejszych atrakcji jest sopockie molo - z długością 500 metrów jest ono najdłuższe w Europie. Można też zobaczyć piękne wydmy. Nie brakuje tu też atrakcji - opcji jest tak dużo, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Jaki jest ostatni punkt naszego zestawienia? Numerem jeden wśród polskich plaż jest kąpielisko w Świnoujściu na wyspie Uznam. Prawdopodobnie jest to najbezpieczniejsza, najczystsza i najbardziej ekologiczna plaża w Polsce. Najlepszym dowodem jest fakt, że już 17. rok z rzędu powiewa nad nią Błękitna Flaga, która jest międzynarodowym oznaczeniem najczystszych i najbezpieczniejszych plaż. Kąpielisko ma płytką linię brzegową, łagodne zejście do wody, a sama plaża ma w niektórych miejscach szerokość nawet 200 metrów. To zdecydowanie świetne miejsce na wakacje.

Więcej o: