Polskie oszczędzanie na wakacjach. Ile Polacy są w stanie zrobić, aby mniej płacić na urlopie? Sporo

Polscy turyści potrafią zaoszczędzić podczas urlopu niemal na wszystkim. Zwłaszcza na jedzeniu - ostatnio głośno było o pewnej kobiecie, która smażyła naleśniki na własnej naleśnikarce. Część internautów popiera turystkę, podczas gdy innym nie odpowiada jej zachowanie.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Wakacje 2022 są drogie, gdyż na post pandemiczną rzeczywistość nałożyły się wysokie ceny i galopująca inflacja. Jednak mimo utrudnień, Polacy wciąż wyjeżdżają na urlopy, jedynie ograniczają wydatki do minimum. Na pierwszy ogień idą wydatki związane z żywnością i napojami, ale same wyjazdy też są krótsze o kilka dni niż dawniej. Branża turystyczna ma z tego powodu o wiele trudniej niż w poprzednich latach. 

Parawany na plaży (zdjęcie ilustracyjne)"Przywiozła naleśnikarkę i na biurku smażyła naleśniki". Polacy na wakacjach

Polska myśl oszczędnościowa podczas wakacji. Jedni popierają, drudzy uważają za obciach

Oszczędzanie na czym się da podczas wakacyjnego wyjazdu dla jednych Polaków jest czymś normalnym i naturalnym, zwłaszcza w dobie rosnących cen (z komentarzy w serwisie Gazeta.pl)

W tym roku zszedłem podczas pobytu nad morzem, tylko do jednego posiłku dziennie zjedzonego w knajpie i się dało. Zobaczą, że jest mniej ludzi to może zejdą trochę na ziemię z tymi cenami.
Sama zabrałam do Chorwacji elektryczny grill, jedliśmy samodzielnie przyrządzone ryby i krewetki, gotowaliśmy makarony i leczo.
Czterodniowy wyjazd dla dwóch osób ze stolicy do Puszczy Augustowskiej ogarnąłem za 480 zł. Paliwo, spanie w dostawczaku i wyżywienie. Wszystko zaplanowane przed wyjazdem. Lodówka zapełniona produktami na każdy dzień. Do domu wróciła pusta. Nic się nie zmarnowało.

Jednak są i tacy, dla których cięcie wakacyjnych wydatków to obciach:

Jeśli to była kasa za pokój, nie mieszkanie, to smażenie na biurku odpada. Jest to po prostu chamstwo.
Bo Janusz z parawanem to dziad z dziada pradziada.
[...] Następnym razem sam sobie wynajmij taką budkę, porozkładaj parasole, stój tam w upale, zapłać podatki, a jakiś inny [...] przyjdzie Ci do Twoich stolików z piwem ze sklepu i będzie sączył na Twoich oczach. Miło Ci będzie? [...]

Bułgaria jest tanim kierunkiemWakacje 2022. Szef TUI Poland: Tanie last minute to już przeszłość

Więcej o: